"Стефанчук грітиме престол Зеленському" - політолог пов'язав звільнення Разумкова з достроковими виборами

У фракції "Слуга народу" поки що немає достатньої кількості голосів для відставки чинного спікера Дмитра Разумкова. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Тарас Загородній.

"Подивимося, як у четвер його зніматимуть. Окреме питання: чи є голоси за призначення на його місце Стефанчука? За моєю інсайдерською інформацією ні. Разумкова хотіли знімати ще рік тому. Хоча розуміли: якщо сильно напружитися, то голоси за відставку знайдуть. А от його заступник Стефанчук не користується такою повагою. Як говорять банкіри, це дві різні операції. Спочатку пообіцяти групам "Довіра" і "За майбутнє" якісь плюшки по бюджету за зняття Разумкова. А далі виникає питання: а що ж дасте за призначення Стефанчука?". Арахамія заявив, що в нього є 200 підписів за відставку Разумкова. У мережу потрапив цей список, але там лише 175 охочих. Виходить, четверта частина фракції не визначилася. Разумкова бачать як противагу Офіса президента, який має власну думку. І не допускав відвертого порушення регламенту", - зауважив Загородній.

Якщо перший віцеспікер таки очолить парламент, то буде вірним солдатом для Офіса президента. Так вважає експерт.

"Заради поставлених цілей порушуватиме регламент. Це вже демонстрував. Ламатиме через коліно опозицію. Бачитимемо купу сумнівних законопроєктів, які призводитимуть до ще більшого податкового тиску на громадян. Збільшуватиметься виконання волі президента", - додав він.

На його думку, Разумкова звільняють і призначать Стефанчука через можливість дострокових президентських виборів.

"Виконувачем обов'язків президента на час кампанії повинен бути спікер. Офіс президента хоче бачити на тому місці контрольовану людину без політичних амбіцій. Разумков такий іспит не витримав. Показав, що може бути самостійним. А Стефанчук бігає, як зайчик. Довів, що зможе все робити. Тупо, але зможе. Як показали під час голосування за так званий антиолігархічний закон, коли проголосували за дві взаємовиключні поправки. Це буде найгірший варіант Партії регіонів. Стефанчук сидітиме і грітиме престол Зеленському. Аби не було сюрпризів під час дострокової кампанії", - сказав Загородній.

У порядок денний засідання Верховної Ради 7 жовтня внесли питання відставки спікера Дмитра Разумкова. Видання "Дзеркало тижня" опублікувало список зі 175 підписантів серед нардепів за таку ініціативу.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!