"Страшна тенденція. Наука перетворюється на різновид релігії" - експерт про епідемію

Людство масово втрачає довіру до науки наслідком цього є відмови від вакцинації та носіння масок. Поширюється постмодерний тип мислення, коли люди ігнорують факти і вимагають поваги до своєї думки. Наука має активніше працювати з людьми, доводячи їм свою правоту.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів експерт в галузі медицини Павло Ковтонюк.

"Довіряти науці та співпрацювати з вченими різні речі, каже він. Перше про настрої в суспільстві. Уряд може працювати з науковцями, але населення все одно не довірятиме ні науці, ні уряду. У США це переросло у соціальну проблему. Суспільство поділене ковідом щодо ставлення до вакцинації та носіння масок. Поширеною стала відмова від щеплень із релігійних міркувань. Люди розуміють, що в західному суспільстві це може бути приводом не вакцинуватися"

Чимало так званих "експертів" кажуть, що коли людина перехворіла, може не вакцинуватися. Наука перетворюється на різновид релігії. Ніби це не об'єктивна річ, а вірування одних людей проти інших, розповідає експерт.

"Постмодерний тип мислення, коли все відносне й немає фактів, прийшов і в науку. Ти вважаєш, що ковід загрозливий, а мій професор каже, що безпечний, і ти не маєш права нав'язувати свою думку. Ця тенденція страшна. Вона є в Україні й у всьому світі", наголошує він.

Держава це інститут, до якого в суспільстві найменше довіри. На жаль, наука також довіри не викликає, стверджує Ковтонюк.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Світ науки відривається від світу суспільної думки. Вчених вважають закритою елітою, яка керує суспільством і вказує йому, що робити. У людей виникає спротив. Вони хочуть бути незалежними. Це прагнення набуває непривабливого вигляду", каже він.

Треба зрозуміти, що наука не релігія, а факти, які проходять складну об'єктивну процедуру народження через дослідження багатьох учених. Це найкраще, що можемо сьогодні сказати, пройшовши складний шлях наукових випробувань, наголошує експерт.

"Ученим теж треба розуміти, що вони не жерці, і не кожне їхнє слово негайно братимуть на віру. Треба тяжко працювати для пояснення, відшукування слів, переконання. Тільки так це працюватиме. Інакше повториться наша історія із закриттям парків. Їх зачинили, посилаючись на наукові дані, а потім Віктор Ляшко (теперішній керівник МОЗ, у травні 2020-го був головним санітарним лікарем. Gazeta.ua) заявив, що це було для психологічного ефекту. Люди одразу зневірилися в науці", підсумовує Ковтонюк.

Повне інтерв'ю з Павлом Ковтонюком читайте у журналі "Країна"

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла прогнозує, що нормальне життя після пандемії повернеться протягом року. Однак для цього можуть знадобитися щорічні щеплення від Covid-19.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!