Тема дня:

Суддя задекларував мільйони готівки - пояснив, що дописав зайві нулі

Національне агентство із питань запобігання корупції виявило ознаки кримінального правопорушення у декларації судді Ковпаківського районного суду міста Суми Бориса Хитрова.

Про це повідомляє "Слово і діло"

Левова частка знайдених порушень стосується нерухомості судді. Зокрема, Хитров не вказав у декларації за минулий рік земельну ділянку його дружини у Сумській області площею 1 538 кв. м.

Мінімальна ринкова вартість ділянки становить 695 тис грн.

Також суддя не вказав вартість нежитлового приміщення у Сумах площею 1 281 кв. м, яке належить його дружині. За даними НАЗК, ціна нерухомості ‒ 3,5 млн грн.

За даними агентства, Хитров приховав і вартість квартири дружини у Сумах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуга народу" Клочко втікав від журналістів - його назвали брехуном

Окрім цього, декларант відобразив у декларації свою готівку ‒ 410 тис грн, а коли НАЗК запитало про походження цих коштів, він повідомив, що, можливо, ненавмисно допустив неуважність і зазначив зайвий нуль, записавши не 41 тисячу. У Нацагентстві цих пояснень не врахували.

Також суддя вказав у декларації готівку дружини ‒ 2,4 млн грн. А під час пояснень для НАЗК заявив, що також ненавмисно написав зайвий нуль.

Пояснення НАЗК врахувало, бо законність отримання коштів дружиною і можливість їхнього залишку на кінець звітного періоду підтвердилась інформацією Державного реєстру фізичних осіб ‒ платників податків.

Нацагентство підрахувало, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 1 млн 199 тис. грн.

У діях суб'єкта декларування є ознаки злочину, заявили в НАЗК.

Якщо провину Хитрова доведуть у суді, він заплатить 42,5 ‒ 51 тис. грн штрафу або піде на громадські роботи 150-240 годин із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Дружина заступника генеральної прокурорки Ірини Венедіктової Олексія Симоненка придбала новий Mercedes за ціною у 20 разів нижчою від зазначеної в митній декларації.

А в декларації заступника голови Служби безпеки України Володимира Горбенка виявили недостовірностей на майже 2,5 млн грн.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!