Світлана Палюшок зібрала сім тисяч шоколадних обгорток

 Все почалося в дитинстві. Любила обгортки, бо на них зображали казкових героїв. Перший альбом у мене з 1965-го. Відтоді щороку по одному збирала, каже 67-річна Світлана ПАЛЮШОК зі Львова. Із 1960 років колекціонує обгортки шоколаду. Має їх понад 7 тис. і єдина у світі збирає такі з мініатюрних плиток.

 У дитинстві була в захваті від львівської фабрики "Світоч". Там випускали цілі серії. Бігала містом і купувала в різних магазинах, підбираючи колекцію акваріумних рибок або коней. Випускали ще "Дитячий шоколад" із серіями "Цирк", "Театральний", "Байки Крилова", "Гвардійський", "Казки Пушкіна". Був і "Дорожній шоколад" із зображеннями автобусів, літаків та автомобілів, розповідає Світлана Палюшок. Рідні й друзі допомагали. Від старшої сестри маю найдавніший екземпляр шоколад львівської фабрики "Більшовик" 1953 року. Хто де був, мені завжди привозили. Я ставила умову: смаколик ваш, а обгортка моя.

Коли почала збирати, складала все в альбоми для малювання.

 Зберігала у шафах. Коли потрібно було щось знайти, переносила з однієї в іншу. Згодом перебрала й посортувала все по фабриках. Тепер шукати легше. Маю альбом з обгортками від цукерок. Перестала їх збирати, коли замість паперових стали робити целофанові.

Світлана Палюшок працює у спеціалізованій бібліотеці для людей із вадами зору.

 Читачі знають про моє захоплення й допомагають. Якось мати незрячої дитини замовила шоколад на святкування Дня вчителя. Потім вчителька принесла мені коробочку з обгортками. Ще одна читачка летіла за кордон і в літаку її пригостили шоколадом. Попросила обережно відкрити, щоб не пошкодити. Привезла її мені.

Колекціонери часто бувають неадекватні. Якось відпочивала в Єгипті й побачила на підлозі готелю папірець від шоколадки "Мишка на севере". Не зважала ні на кого, підняла. Там же зустріла чоловіка зі Львова. Звернувся, бо почув рідну мову. Обмінялися телефонами, почали дружити. За деякий час прислав мені обгортки з фотографіями гравців німецької футбольної команди "Баварія". Я пищала від захоплення.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5