Тема дня:

Свято 20 серпня: кого сьогодні шанують в церкві

20 серпня церква шанує двох святих - преподобного Пімена і мученика Маріна.

Gazeta.ua пропонує ознайомитися з історією свята.

Пімен Багатохворобливий народився в XI ст, з дитинства був хворою і слабкою дитиною. Він благав батька і матір віднести його до Києво-Печерського монастиря. Батьки послухалися і, прийшовши в обитель, почали молитися про одужання сина. Однак сам Пімен просив Господа про інше - про продовження страждань, а також про постриг його в чернецтво. Обряд постригу над ним, за переказами, зробили ангели, і коли кілька мешканців монастиря вийшли до Пимена, вони знайшли його вже одягненим в чернечий одяг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні день ангела святкують популярні чоловічі імена

 

Преподобний багато років провів у важкій хворобі, але одного разу сам зцілив одного ченця, такого ж немічного, як він. В обмін він взяв із брата слово служити хворим до самої смерті. Однак монах був ледачий в служінні, і його знову наздогнала хвороба. Тоді Пімен знову вилікував його - з тим же повчанням. За три дні до смерті Пімен видужав і попрощався з усією братією.

Мученик Марин жив за часів римських імператорів Валеріана і Галлієна III ст. За переказами, натхненний полум'яною любов'ю до Христа Спасителя, на одному зі свят в ідольському капищі він зруйнував жертовник і при всіх визнав себе християнином. Святого стратили язичники, відрубавши йому голову.

 
20 серпня у народі на честь двох святих відзначали свято Марини-Пімени. В цей день люди спостерігали за лелеками: якщо птахи готувалися до відльоту на південь, чекали холодну і ранню осінь. Сьогодні за традицією готували і подавали на стіл пироги з малиною.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!