Telegram-бот продає телефонні номери 500 млн користувачів Facebook

У Telegram-боті продають номери телефонів півмільярда користувачів Facebook. Компанія Facebook підтвердила, що відбувся витік даних.

За словами дослідника безпеки Алона Гала, бот використовує дані, які потрапили у відкритий доступ в 2019 році. Ця уразливість Facebook дозволила будь-якому користувачеві отримати доступ до телефонних номерів, прив’язаних до кожного облікового запису Facebook. Компанія вже давно виправила уразливість, але, схоже, занадто пізно, пише INKORR.com

Про сам бот Гал дізнався на форумі кіберзлочинців — там розмістили його рекламу. За інформацією Гала, бота в Telegram створили на початку 2021 року, і він продає номери телефонів 500 млн користувачів зі 100 країн світу. З Індії постраждало 6 162 450 користувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Мережі торгують особистими даними мільйонів українців: ПриватБанк запевняє, що викрали не їх базу

Завдяки розслідуванню Motherboard відомо, що бот продає навіть ті номери телефонів, що були приховані в налаштуваннях приватності Facebook.

Результати в боті зашифровані. Щоб отримати доступ до номера телефону користувача, потрібно ввести ідентифікатор облікового запису Facebook. Інформація продається за $20.

Люди рідко змінюють номери, тому шахраї можуть скористатися цим інструментом, щоб отримати доступ до аккаунту, наприклад. Хоча Facebook й запевнює, що ідентифікатори акаунтів застарілі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: