Телескоп Hubble зробив унікальну світлину "танцюючих" галактик

Телескоп Hubble національного управління США з аеронавтики й дослідження космосу зробив світлину двох "танцюючих" галактик NGC 5953 та NGC 5954.

Космічні об'єкти розташовані за понад 100 млн світлових років від Землі, повідомляє обсерваторія. Колективна назва цих двох галактик - Arp 91 в Атласі пекулярних галактик.

"Телескопу вдалося зробити фото завдяки ширококутовій універсальній камері WFC3", - йдеться в повідомленні.

Величезне тяжіння галактик змушує об'єкти взаємодіяти між собою, що є важливою частиною їхньої еволюції. Вважається, що зіткнення між спіральними галактиками призводять до утворення іншого типу галактик - еліптичних.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Телескоп Hubble запустили на орбіту 24 квітня 1990-го. За 31 рік роботи телескоп провів понад 1,5 млн досліджень Всесвіту, на основі яких було підготовлено понад 18 тис. наукових робіт. Апарат також провів 1,2 млн цільових спостережень за 38 тис. космічних обʼєктів. Наприкінці квітня Hubble зробив світлину туманності Намисто, яка розташована на відстані 15 тис. світлових років від Землі. Hubble також зробив світлину спіральної галактики NGC 5728, розташованої у сузірʼї Терезів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!