Третя Пречиста ‒ народні вірування, прикмети й заборони

Свято Введення до храму Пресвятої Богородиці християни східного обряду відзначають 4 грудня.

Це одне з дванадесятих свят, яке ще називають Третьою Пречистою, пише Gazeta.ua.

За народними віруваннями, цього дня зима остаточно приходить на землю і вступає у свої права. За прикметами, якщо цього дня тепло, то надалі зима буде холодною. Якщо ж холодно ‒ взимку погода буде м'якою.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

У народі вважали, що цього дня вода стає чарівною, тому дівчата давали нею напитися хлопцям, які їм подобалися. На Третю Пречисту в українців був звичай ходити в гості. Казали, якщо першою у дім зайде жінка слід чекати невдачі, якщо чоловік на господарів чекає достаток.

Цього дня не можна зайвий раз веселитися, а також тяжко працювати. Заборонялося шити, плести й вишивати.

Оскільки зараз триває піст, не можна укладати шлюби й вінчатися. Ця заборона особливо сильна на Третю Пречисту.

У перший місяць зими розпочинається великий цикл новорічних свят. Але багатий грудень і на інші важливі дати в церковному календарі. Найголовнішими християнськими святами останнього місяця зими вважають: Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня), День пам'яті святої Варвари (17 грудня), День святого Миколая Чудотворця (19 грудня).

Православна церква України роз'яснила вірянам, що дати відзначення усіх зимових свят цьоріч залишаються тими ж, що і минулого року. Свято Миколая відзначатимуть 19 грудня. Про це ПЦУ написала у Facebook. "Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня", ‒ пишуть. Рішення про зміну календаря не було, зазначили. Хоча обговорення цієї можливості триває.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

147