Труханову підписали підозру

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову.

Про це вона повідомила в середу.

Венедіктова підписала п'ять підозр у рамках розслідування кримінального провадження детективами НАБУ.

"Підозрюваними стали мер міста, низка міських посадовців і один відомий одесит, роль якого уважно вивчалась слідством, щоб у жодному разі не помилитися і нічого не пропустити.

Усі ці люди були причетні до низки злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі.

Заволодіння землями фігуранти справи називали чомусь орендою, забувши про те, що підробка документів і використання службових повноважень з метою реалізації злочинного плану кримінально карані діяння", - заявила у Facebook.

Збитки міському бюджету становили понад 533 млн грн, зі слів генпрокурорки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мера Одеси внесли до бази "Миротворця"

Венедіктова заявила про "ієрархічну модель, де у кожного своя роль, своя функція, до дрібниць зрозумілі компетенції, а на троні ватажок, який вміло смикає за потрібні ниточки в потрібний час".

"Ми вправі робити такі твердження, проаналізувавши колосальний масив даних, отриманих під час слідчих дій: телефонні перемовини, дані з комп'ютерів, інформація, законно отримана з електронних поштових скриньок і багато чого іншого. Вірю, що прокурори будуть у змозі представити свою позицію в суді професійно і компетентно", - пообіцяла.

Портал "Слово і діло" повідомив, що НАБУ і САП оголосили про підозру Труханову, колишньому прокурору Одеської області Олегу Жученку, бізнесмену Володимиру Галантернику.

Зі слів співрозмовників в антикорупційних органах, про підозру повідомили 17 особам.

Злочинна організація може бути причетна до купівлі за завищеною ціною колишнього аеродрому "Застава" і будівлі збанкрутілого заводу "Краян", спроби захоплення військового аеродрому "Шкільний", відведення з власності міста земельної ділянки та видачі дозвільних документів на будівництво об'єкту "Реконструкція курортно-оздоровчого комплексу", замість якого побудували житловий комплект Greenwood.

Геннадій Труханов на посаді мера Одеси з 2014 року. Торік у листопаді його переобрали втретє.

2018-го ЗМІ повідомляли, що Труханов має російський паспорт.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!