Тверді частинки в Covid-вакцині Moderna виявилися неіржавною сталлю: як вони туди потрапили

В Японії у вакцинах від коронавірусу виробництва Moderna знайшли тверді частинки. Після низки досліджень виявилося, що в препарат потрапила неіржавна сталь.

Про це повідомила компанія-розповсюджувач у Японії Takeda, передає Reuters.

Імовірно, у препарат частинки сталі потрапили через тертя металу в обладнанні під час виробництва. Спільне розслідування провели Takeda з іспанською компанією-виробником Rovi.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Забруднення знайшли лише в 39 флаконах із вакциною. Але вирішили зняти препарат із двох інших партій із виробничої лінії.

Компанія припускає, що забруднення могли бути лише в трьох партіях. Фахівці повністю перевірили виробниче приміщення. Також запровадили нові процедури для уникнення подібних ситуацій надалі.

Moderna й Takeda заявили, що неіржавна сталь використовується для клапанів серця, заміни суглобів, металевих швів і скоб. Тому вони спростували, що щеплені вакциною із цими часточками матимуть підвищені ризики для здоров'я.

У частині флаконів із Covid-вакциною Moderna виявили забруднення твердими частинками. Через це Японія зупинила використання 1,63 млн доз препарату від американської компанії. У партії, де знайшли забруднення, було понад 565 тис. доз. Тверді часточки знайшли принаймні в 39 флаконах.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

3