Тисяча за вакцинацію: на що її витрачають українці

Тисячу за вакцинацію українці найактивніше витрачають на кінотеатри та книжкові магазини.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

"У мене для вас нові цифри. Чесно скажу, вони радують. Станом на сьогодні 4,5 млн українців подали заявки в "Дії" на отримання так званої ковідної тисячі за програмою "єПідтримка". Понад 2,3 млн українців вже отримали виплату. Загалом витрачено понад 206 млн грн. Найбільше українці витрачають гроші на культурні послуги. Це кінотеатри та книжкові магазини", - вказав він.

Залізничні квитки найактивніше купують на туристичні напрямки в Івано-Франківськ, Львів та гірськолижний курорт Буковель.

"Сфера отримує поштовх до заробітку та розвитку. Це допомога видавництвам, авторам, перекладачам, прокатникам фільмів, дистриб'юторам, студіям тощо", - написав міністр.

Він закликав музеї та театри підключатися до проєкту. Для цього потрібно мати POS-термінали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тисячу за вакцинацію зможуть отримати люди без смартфона

"Також закликаю всіх українців, що мають зелений сертифікат стати амбасадорами культури. А тим, хто ще не має, нагадую, Omikron йде до нас. Тож вакцинуйтеся і долучайтеся до культури",- написав Ткаченко.

Міністр анонсував другий етап виплат після Нового року.

Учасники пілотного проекту "єПідтримка" з виплати 1 тис. грн за вакцинацію отримали вже понад 500 млн.

Кошти неможливо буде отримати готівкою. Витратити кошти можна буде на квитки у кінотеатр, театр, концерт, заняття спортом, придбання книг або подорожі Україною потягом або літаком.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

62