У могилі вельможі археологи виявили останки коней, корів, овець і собаку

На місці стародавньої турецької фортеці Чавуштепе виявили могилу чоловіка, похованого із тваринами. Знахідці приблизно 2,8 тис. років.

Археологи вважають, що поховання належало представникові військової або керівної шляхти держави Урарту. Унікальність знахідки в тому, що це перший випадок поховання людини із тваринами серед усіх урартських пам'яток. Поруч із чоловіком лежали чотири коні, корова, вівця й собака, повідомляє The History Blog.

"Під час досліджень ми знайшли гробницю в первісному вигляді. Бачили чоловіка, похованого зі своїми тваринами. Поруч із ними лежали глиняні вироби. Тут ми також знайшли олійну лампу, яку ніколи раніше не бачили", - розповів археолог Рафет Чавушоглу.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Гробницю знайшли під час розкопок некрополя фортеці. Торік там виявили рештки дитини із драконячими браслетами. Фортецю збудував цар Урарту Сардурі II (765-735 до н. е.). На її території розташовані руїни царського палацу, храму, господарських споруд і фортечних стін.

Улітку 2020 року археологи розкопали скелет дитини із драконячими браслетами на давньому некрополі фортеці Чавуштепе неподалік від міста Ван на сході Туреччини. Вік поховання оцінили у 2,7 тис. років.

На час смерті дитині було три роки. Шию скелета прикрашало розкішне намисто, а біля черепа стояла миска з подарунками. Гарно оброблені мідні браслети із драконячими головами називають унікальною знахідкою для регіону. За словами археологів, розкішний поховальний інвентар довів, що еліта Урарту ховала дітей особливо ретельно, щоб підготувати їх до потойбічного життя.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

6