У МЗС України відреагували на "гарантії безпеки" від Росії

У міністерстві закордонних справ України відреагували на поширені МЗС Російської Федерації проєкти договору із США та угоди із НАТО про так звані "гарантії безпеки", назвивши умови Києва для переговорів.

У зв'язку з цим у МЗС перерахували перші конструктивні кроки, які повинна зробити РФ, для досягнення цієї мети, повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає "Європейська правда".

Ніколенко наголосив, що головною безпековою проблемою євроатлантичного простору є збройна агресія Росії і нинішня російська ескалація вздовж кордону України та на її окупованих територіях.

"Закликаємо Росію невідкладно і беззастережно повернутися до конструктивного порядку денного і вже зараз розпочати виконання Мінських домовленостей та домовленостей лідерів Нормандського формату", - сказав Ніколенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обговорити не лише пропозиції, а й дії в Європі: Росію кличуть на розмову в НАТО

Зокрема йдеться про загальні узгоджені висновки саміту Нормандської четвірки 2019 року, які стосуються неухильного дотримання режиму припинення вогню, подальшого розведення сил і засобів, продовження процесу розмінування, виконання політичних аспектів Загальних узгоджених висновків Паризького саміту, відкриття і забезпечення належного функціонування нових пунктів пропуску на лінії розмежування, проведення наступних етапів процесу взаємного звільнення утримуваних осіб та обміну відповідними списками.

Коментуючи положення оприлюднених документів стосовно України, Ніколенко наголосив, що лише Україна та члени НАТО мають право вирішувати вектор подальшого розвитку своїх відносин. Зокрема і в питанні набуття Україною членства в Альянсі. Таку ж позицію поділяє і сам Північноатлантичний альянс.

Це ж стосується і виключного суверенного права України самостійно визначати розвиток відносин із іноземними державами на двосторонньому рівні, у тому числі в сфері військового співробітництва.

Міністерство закордонних справ Росії 17 грудня опублікувало проєкт договору про так звані "гарантії безпеки", які Володимир Путін вимагає від НАТО. Проєкт Москва передала Вашингтону.

Речниця Білого Дому Джен Псакі заявила, що Сполучені Штати не почнуть консультації з питання безпеки в Європі без європейських союзників і партнерів.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс розглядає можливість діалогу з РФ щодо цього питання, але будь-який діалог має включати занепокоєння Альянсу та позицію України.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

19