У Нафтогазі повідомили про рекордні запаси газу в підземних сховищах за 10 років

Українські підземні сховища газу у 2020 році накопичили рекордний запас газу за останні 10 років – 28,3 млрд кубометрів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Групи Нафтогаз на її сторінці в Facebook у понеділок, 4 січня, пише INKORR.com

Там відзначили, що 2020 рік був першим самостійним роком роботи Оператора газосховищ після анбандлінгу. Його послуги зацікавили не тільки українські компанії – наприкінці грудня кількість іноземних клієнтів, що зберігають газ в Україні, перевищила 90.

«Популярність українських сховищ виросла завдяки активному використанню режиму «Митний склад». Ця послуга дозволяє клієнту зберігати газ у ПСГ до 1095 днів без сплати податків та митних зборів. Зокрема, за цей рік в режимі «Митний склад» до українських ПСГ було закачало 11,2 млрд куб м газу. А завдяки появі спільного продукту з Оператором ГТС – shorthaul, клієнти можуть отримати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання газу в ПСГ України», – повідомили у компанії.

Там додали, що в кінці 2020 року Оператор газосховищ запровадив ще одну послугу – моніторинг зберігання газу, переданого в заставу. Вона доступна в режимі 24/7. Банки можуть стежити за операціями з газом у сховищах, який клієнти використовують в якості застави для отримання кредитів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Із 1 січня в Україні зростуть тарифи на електроенергію для населення

Плани Групи Нафтогаз на 2021 рік:

  • Розвиток Оператора газосховищ за міжнародними стандартами та впровадження в роботі кращих практик.
  • Модернізація ПСГ. Влітку 2020 року було затверджено план розвитку газосховищ на 2020-2029 роки на загальну суму 13,5 млрд грн. В 2021 році розпочату в 2020 році реалізацію плану продовжать.
  • Впровадження нових продуктів і послуг для клієнтів. На початку 2021 Нафтогаз запропонує клієнтам спільний продукт з Українською енергетичною біржею – торгівлю природним газом з точкою передачі в українських ПСГ через торговельну платформу Української енергетичної біржі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: