У НАТО переглянули оцінку можливості нападу Росії на Україну

У НАТО вважають, що ризик нападу Росії на Україну менший за початкову оцінку.

Про це сказала амбасадорка України при НАТО Наталія Галібаренко, передає "Європейська правда".

Альянс від початку серйозно поставився до загрози нападу РФ.

"Ризик нападу на Україну буквально на початку цього місяця оцінювався як дуже високий. І звичайно, дискусія була дуже гарячою, якщо можна так сказати", - сказала вона.

Але після обміну оцінками та даними дійшли думки, що Росія хоче лише підвищити ставки у політичному діалозі. У НАТО дослухалися до інформації від України.

"Почався серйозний обмін, в тому числі інформацією, якою володіють сторони. І в контексті цього обміну ми дійшли консолідованої оцінки того, що відбувається. Західні партнери зараз більше рахуються з нашою оцінкою про те, що Росія підвищує дуже сильно ставки на політичній арені", - каже дипломатка.

Галібаренко додала, що Росія шантажує всіх разом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО має дати Україні зброю, бо Росія явно хоче напасти - Литва

"Росія добивалася прямого контакту з Байденом і вона його отримала. Тобто певні проміжні цілі Кремля вже досягнуті. Також ситуація нагніталася, щоб зробити вкид пропозиції про червоні лінії, про нові кордони та гарантії безпеки в Європі. Росія поводиться по звичній схемі. Дуже маніпулює, піднімає ставки, загострює ситуацію, а потім погоджується домовлятися", - каже вона.

Росія за 2 год. здатна відрізати країни Балтії від НАТО. Для здійснення такої операції РФ може залучити мігрантів на білорусько-польському кордоні. Кремль може використати біженців для захоплення Сувалського коридору. За такого сценарію Росія може виштовхнути мігрантів у коридор і розпалити сутички.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

40