У НАТО є ті, хто не хоче сваритися з Москвою - посол України при Альянсі

Серед членів НАТО немає єдності в питанні політики щодо України й Росії.

Про це розповіла в інтерв'ю "ЄП" посол України при Альянсі Наталія Галібаренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАТО переглянули оцінку можливості нападу Росії на Україну

За її словами, Київ наполягає на наступних кроках через 13 років після Бухарестського саміту, на якому Альянс схвалив рішення про майбутнє членство України.

"Єдності щодо надання Україні чіткого плану, дати чи року вступу немає. Нам хотілося б мати чітку перспективу й перестати говорити, що минають роки після відповідного рішення в Бухаресті й не відбувається руху. Проте думки в Альянсі розділилися. У нас багато прихильників там, які підтримують надання нам ПДЧ, прискорення вступу, але так само є скептики", - каже посол.

Вона вважає, що в рішенні наступного саміту НАТО, що відбудеться в червні 2022 року в Мадриді, Україна фігуруватиме лише як складник стратегічної концепції НАТО.

"Зараз переглядають концепцію НАТО на 10 років, що визначить пріоритети Альянсу. Україна пояснює потребу змінити ставлення до Росії на відповідне обставинам. 10 років тому в попередніх стратегічних документах РФ називали другом. Зараз інші загрози й Альянс має реагувати. Не приховуймо, що в НАТО є різне бачення ролі Росії. Є країни, які виступають категорично проти діалогу з Москвою. І є табір країн, які навпаки вважають, що лише через діалог можна домовитися з Кремлем і запобігти ескалації. Навіть звучить теза, щоб урятувати Україну у такий спосіб", - переказала посол зміст дискусій у Брюсселі.

Вона відкинула діалог із Росією про проєкти договорів щодо розподілу впливу в Європі, які запропонував Кремль.

Раніше повідомляли, що в НАТО змінили оцінку ризику нападу Росії на Україну та схиляються, що Москва шантажує Альянс.

На початку 2022 року в Женеві відбудеться двостороння зустріч між Росією та США. На зустрічі порушуватиметься питання про нерозширення меж НАТО. Про це заявив глава Кремля Володимир Путін на пресконференції 23 грудня.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

75