У Німеччині судитимуть 100-річного ексохоронця нацистського концтабору Заксенхаузен

У Німеччині судитимуть 100-річного колишнього охоронця нацистського концтабору Заксенхаузен. Розгляд його справи розпочнеться у жовтні цього року.

Про це повідомляє німецький тижневик Welt am Sonntag, пише INKORR.com

"Зараз обвинуваченому 100 років. Чоловік три роки працював у концтаборі Заксенхаузен поблизу Берліна, де було вбито близько 20 тисяч людей. Розгляд справи у районному суді Нойруппіна має розпочатися у жовтні", — йдеться у повідомленні.

Суд Нейруппіна визнав обвинувальний акт щодо 100-річного колишнього охоронця концтабору Заксенхаузен, який служив там з січня 1942 року по лютий 1945 року. Глава суду Френк Станк заявив, що обвинувачений зобов'язаний перебувати під час судових засідань щонайменше впродовж 2-2,5 годин.

За словами адвоката Томаса Вальтера, який раніше вже захищав подібних клієнтів, такі процеси є необхідністю і сподіванням на справедливість.

Що відомо про Заксенхаузен

Заксенхаузен — нацистський концентраційний табір, розташований в місті Оранієнбург у Німеччині, переважно для політичних в'язнів. Створений у липні 1936 року. Кількість в'язнів у різні роки сягала до 60 тисяч осіб. На території табору за різними даними загинули від 20 до 100 тисяч людей.

На території табору проходили підготовку і перепідготовку "кадри" для вже створених і новостворених таборів. З 2 серпня 1936 року біля табору розташовувалася штаб-квартира "Інспекції концентраційних таборів", у березні 1942 року увійшла до складу Управлінською групи "D" (концентраційні табори) головного адміністративно-господарського управління СС. Звільнений армією СРСР 22 квітня 1945 року, після чого до 1950 року був пересильним табором НКВД СРСР для переміщених осіб.

З українських в'язнів у концтаборі загинув заступник голови ОУН (М) поет Олег Ольжич. Тут були в'язнями українські націоналісти Тарас Бульба-Боровець та Степан Бандера (був переведений з Берлінської тюрми на початку 1942 року — по вересень 1944 року), Андрій Мельник, Олег Штуль (Жданович), колишній секретар Української Центральної Ради Євген Онацький, Ярослав Стецько та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вибух на заводі у Німеччині: кількість загиблих зросла до двох, 5 людей зникли

Що відомо

  • У березні у Німеччині 96-річного колишнього охоронця концтабору визнали непридатним до суду.
  • У лютому стало відомо, що у Німеччині судитимуть 100-річного охоронця концентраційного табору Заксенгаузен, якого звинувачують у причетності до вбивства майже 4 тисяч людей під час Голокосту.
  • У Німеччині судитимуть 95-річну жінку за участь у Голокості.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

107