У Німеччині закликали до переговорів з РФ щодо України

Погляд Росії на НАТО слід взяти до уваги, заявив голова фракції правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Бундестазі Рольф Мютценіх, коментуючи підготовлений МЗС Росії пакет вимог щодо гарантій безпеки для РФ, який, зокрема, передбачає відмову від планів вступу України до НАТО, передає УНН із посиланням на DW та Reuters.

"Звичайно, російські пропозиції на адресу США і НАТО щодо мінімізації загроз у Європі написані з позиції Москви. І все ж таки варто провести їхню ретельну перевірку і сформулювати власну позицію", сказав політик в інтерв'ю інформагентству Reuters у суботу, 18 грудня.

"Нам потрібно сісти за стіл переговорів. Нам потрібно провести чіткі кордони, проте водночас намагатися знайти вихід із порочного кола ескалації (напруження. ред.)", додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія висунула низку абсурдних вимог до НАТО

У новій правлячій коаліції в Бундестазі, яка призначила уряд на чолі з канцлером Олафом Шольцем, СДПН формує найбільшу фракцію. Критики соціал-демократів у Німеччині нерідко висловлюють думку, що ця партія надто лояльно ставиться до нинішнього російського керівництва. Реагуючи на подібні висловлювання опонентів, Мютценіх підкреслив, що він та його соратники по партії "не наївні і знають, з ким їм доводиться мати справу, коли йдеться про Росію".

"І все ж таки варто мати чітке уявлення про те, що інша сторона сприймає як загрозу для себе, навіть якщо не поділяєш її позицію", зазначив він.

Росія хоче проводити переговори щодо власних "гарантій безпеки" тільки з США, оскільки вважає, що втручання інших країн "позбавить сенсу" такі переговори.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

18