У Південній Кореї відкрилися зимові Олімпійські ігри 2018

У південнокорейському Пхьончхані урочисто відкрилися 23-ті зимові Олімпійські ігри. Південно- і північнокорейська команди пройшли на церемонії відкриття разом.

У південнокорейському Пхьончхані в п'ятницю, 9 лютого, урочисто відкрилися 23-ті зимові Олімпійські ігри. На церемонії відкриття була присутня низка високорангових гостей, серед яких, зокрема, й федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін виголосив традиційну фразу: "Я оголошую 23-ті зимові Олімпійські ігри відкритими".  Згодом Олімпійський вогонь запалила південнокорейська фігуристка Кім Ен А.

Без російського прапора

Атлетам з Росії, що довели у суді свою непричетність до допінгового скандалу, дозволили виступати на Олімпіади, утім, лише під олімпійським прапором. МОК дискваліфікував РФ з Олімпіади-2018 у Південній Кореї через систему допінгу, який підтримувався на рівні держави. Попри тривалі судові процеси у день офіційного відкриття Олімпіади Спортивний арбітражний суд (CAS) ухвалив рішення щодо апеляцій спортсменів з Росії щодо недопуску до Ігор. Усім було відмовлено в задоволенні скарг, пише dw.com

Південна і Північна Кореї під прапором об'єднання

На церемонії відкриття Ігор спортсмени з двох корейських держав пройшли разом під одним прапором - так званим прапором об'єднання. На ньому зображений світлоблакатний силует Корейського півострова на білому тлі. КНДР тільки кілька тижнів тому погодилася брати участь в зимовій Олімпіаді в Пхьончхані. Спостерігачі розцінили це як важливий сигнал послаблення напруженості у відносинах між Північною і Південною Кореєю. Такий крок привітав у промові на церемонії відкриття президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах (Thomas Bach). 

Як раніше повідомлялося, Рада Безпеки ООН дозволила урядовцям КНДР відвідати Південну Корею попри те, що їх внесено до санкційного списку.

На церемонію відкриття з офіційним візитом прибуде делегація з Північної Кореї, яку очолює формальний глава КНДР Кім Йон Нам. У складі делегації також перебуває і сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина - Кім Йо Ин. Вона є першою представницею родини Кіма, яка відвідує Південну Корею. 

У цьогорічних зимових змаганнях беруть участь 2900 спортсменів із 92 країн світу, буде розіграно 102 комплекти медалей. Зимова Олімпіада у Пхьончхані триватиме до 25 лютого.

Нагадаємо, що перші зимові Олімпійські ігри відбулися у 1924 році в Шамоні, що у Франції. Проте їм цей статус було надано пізніше Міжнародним олімпійським комітетом (МОК). Спочатку змагання в Шамоні вважалися просто Міжнародним тижнем зимових видів спорту.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

934