У Польщі урочисто відкриють пам'ятник українському священнику-рятівнику Омеляну Ковчу

У понеділок, 4 жовтня, у польському Любліні урочисто відкриють пам'ятник видатному українському гуманісту, священнику-рятівнику Омеляну Ковчу.

Церемонію очолять глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук і мер Любліна Кшиштоф Жук.

У рамках заходу в Люблінському соборі відбудеться служба під головуванням глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Згодом відбудеться запалювання свічок в музеї "Майданек".

Потім проведуть урочисту церемонію освячення та відкриття пам'ятника Ковчу.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

На заході відбудеться щорічне вручення міжнародної відзнаки Блаженного священномученика Омеляна Ковча. Її отримують за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.

"2021 року комітет визначив лауреатами польську режисерку Аґнєшку Голланд, українського режисера та політв'язня Олега Сєнцова, американського дипломата і державного діяча Деніела Фріда та об'єднану Ініціативу "Пласту" та "Харцежів" "Płomień Braterstwa Полум'я Братерства", - розповів голова Комітету із вшанування пам'яті блаженного священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник.

Омелян Ковч - український греко-католицький священник. Усе життя присвятив допомозі людям. Будучи капеланом в Українській галицькій армії, перебував із вояками на передовій для їх підтримки. На парафіях, де він служив, організовував громадське та культурне життя парафіян.

Був активним у суспільно-політичному житті українців, за що неодноразово переслідувався польською, радянською і нацистською владами. Під час нацистської окупації допомагав євреям. Урятував понад 10 осіб, зокрема відомого белзького рабина Арона Рокеаха.

Ковча ув'язнили й відправили до концтабору Майданек.Там він помер, і його кремували.

27 червня 2001-го у Львові Папа Римський Іван Павло II проголосив його блаженним мучеником разом з іншими мучениками греко-католицької церкви.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!