У США визнали Голодомор геноцидом

4 жовтня 2018-го Сенат США визнав Голодомор 19321933 років геноцидом українського народу.

У двопартійній резолюції, прийнятій одностайним рішенням, схвалили висновки Урядової Комісії США від 22 квітня 1988 року про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 19321933 роках геноцид проти українців"

Резолюція засуджувала також порушення прав людини, вчинені владою СРСР проти українців. Її автори висловили співчуття жертвам Голодомору та закликали поширювати інформацію про трагедію.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Посольство України в США повідомляло, що резолюція стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор визнається геноцидом. Стала можливою завдяки плідній взаємодії громади Америки, Посольства України та друзів України в Сенаті. Співавторами резолюції стали співголови Сенатського українського кокусу Роберт Портман та Річард Дурбін.

Незадовго після прийняття Сенатом проєкт подібної резолюції затвердив Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США. 11 грудня 2018-го Палата представників також прийняла його. Нині геноцидом Голодомор визнали 22 з 50 американських штатів.

У Хорватії Голодомор можуть визнати геноцидом українського народу. Ухвалення відповідної декларації ініціювали весною 2021 року в парламенті країни - Саборі.

Депутат Kluba Hrvatskih suverenista Марко Міланович Літре закликав колег не провалити голосування. Наголосив, що, ухваливши декларацію, хорвати продемонструють глибоку симпатію до українського народу та засудять цей акт геноциду. Окрім цього, засудять і ширший контекст комуністичних злочинів, жертвами яких став і хорватський народ, а загалом понад 20 млн людей протягом XX ст.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!