У Трускавці "слуги" домовилися звільнити Разумкова

 Депутати тут інші. Вони живіші, ніж під куполом. Потрібно частіше виходити й дивитися, як живуть люди, говорить президент 43-річний Володимир Зеленський у Трускавці на Львівщині 2 жовтня. Глава держави прибув на виїзне засідання парламентської фракції "Слуга народу". Депутати приїхали потягом 1 жовтня. Засідали два дні.

За номери в п'ятизіркових готелях "Ріксос", "Міротель" і в санаторії "Лісова пісня" платили від 1,7 тис. грн до 4,1 тис. грн зі своїх кишень, за словами нардепів. Після роботи влаштували вечірку та нагородження. Вітали депутатів у 16 номінаціях. Деякі були жартівливі. Нардепу 30-річному Жану Беленюку дали нагороду за сон під час засідання "в рамках підготовки до перемоги на Олімпійських іграх". Беленюк завоював єдину золоту медаль Олімпіади в Токіо для України. Голові фракції Давиду Арахамії, 42 роки, й керівнику партії 37-річному Олександрові Корнієнку за розмову про "корабельну сосну". Торік під час неформального спілкування так згадали колегу Ірину Аллахвердієву. 49-річний Микола Тищенко переміг у номінації "Турбо жим-жим". Нардеп часто викладає фото та відео зі спортивного залу.

У Трускавці зібрали 175 підписів, щоб ініціювати відставку голови Верховної Ради 37-річного Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту. Самого голову ВР не запросили. Очікують 240 голосів "за" його звільнення під час голосування в Раді, необхідно 226. Почали справу 4 жовтня, процедура триматиме до 10 днів.

Єдиним кандидатом на заміну Разумкова "слуги" розглядають його першого заступника 45-річного Руслана Стефанчука. Про це сказала нардепка зі "Слуги народу" Євгенія Кравчук, 35 років, в ефірі каналу "Україна 24".

У вересні Разумков надіслав листа до Венеціанської комісії з оцінкою президентського законопроєкту про олігархів. Згодом заявив, що голосування за нього пройшло з порушеннями регламенту. Назвав дії депутатів фальсифікацією. Після заходів у Трускавці Разумков запропонував "слугам" зустрітися. Ті не погодилися.

 Ми все сказали одне одному публічно й віч-на-віч, говорить Корнієнко.

На засідання "слуг" у Трускавці приїхали генпрокурорка 43-річна Ірина Венедіктова і глава Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новіков, 39 років. А також міністри внутрішніх справ 41-річний Денис Монастирський, цифрової трансформації 30-річний Михайло Федоров, закордонних справ 40-річний Дмитро Кулеба, фінансів 40-річний Сергій Марченко. СБУ, митницю, Державну фіскальну службу представляли заступники.

 У вересні стали непримиримими суперечності між Разумковим і його колишньої ­фракцією. Спікер давно почав самостійну політичну діяльність, каже політолог Володимир Фесенко, 62 роки.

 Разумков дистанціювався від команди президента. Процедура відставки була питанням часу. Закон про олігархів став каталізатором загострення. "Слуги" скористалися моментом мали зустріч із президентом, під час якої обговорили це питання. Остаточне рішення про звільнення Разумкова ­ухвалювали саме в Трускавці. Головне завдання зборів було гуртування команди.

Зустріч з міністрами неофіційна оцінка роботи Кабміну. Звіт перед монобільшістю. Оцінювали й окремих депутатів. Багато питань по силовому блоку. У планах є реформа правоохоронної системи, СБУ. Значну частину таких структур очолюють представники команди президента Венедіктова, Монастирський, Баканов.

Відставку прем'єра Дениса Шмигаля не обговорювали. Але зауваження до роботи Кабміну й ризики для Шмигаля є. Уряд розробив новий варіант програми діяльності, щоб підстрахуватися. Вирішили "обкатати" її перед "слугами". Урядовці хочуть для себе рік парламентського імунітету. Але їм цього гарантувати ніхто не може.

"Якщо Разумкова все ж відставлять це остаточно зосередить всю владу в руках Зеленського і ОП. А також знищить парламентаризм і закріпить особисту відповідальність Зеленського за все. За кожен провал, пише політолог Олексій Голобуцький, 45 років, у фейсбуку. А негативу є багато. І найближчі місяці буде ще більше. Незрозумілі заворушення довкола спікера ВР знищують баланс.

Але повернути прийнятний для українців парламентсько-президентський державний устрій без протестів навряд вдасться. "Зе-­команда" за два роки підважила основи парламентаризму. Сьогодні ми фактично президентська республіка".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!