У Євросоюзі планують запровадити нові правила подорожей

Країни Євросоюзу планують запровадити новий підхід до подорожей під час пандемії.

Очікується, що правила ґрунтуватимуться на оцінці ризиків для здоров'я мандрівника, а не на країні відправлення, повідомляє Politico із посиланням на дипломатичні джерела в ЄС.

"На туристів, які мають Covid-сертифікат, не розповсюджуватимуться вимоги для здавання додаткових тестів або проходження карантину. Водночас кожна окрема країна Євросоюзу, як і раніше, зможе запроваджувати додаткові заходи для поїздок", - йдеться у повідомленні.

Можливе оновлення правил почали обговорювати у листопаді. Після того, як у Єврокомісії запропонували використати "особистісний підхід" до поїздок усередині ЄС. За словами чиновників, люди з сертифікатом про щеплення "не повинні зазнавати додаткових обмежень на поїздки, звідки б вони не прибули".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали країни, де найбільше лютує Covid-19

Країни все ще можуть запровадити додаткові заходи щодо подорожей із регіонів, які на карті Європейського центру профілактики та контролю за захворюваннями віднесені до темно-червоних зон високого ризику. Станом на 20 січня до таких належить більшість країн ЄС.

Кольори карти зображають ризик для здоров'я шляхом підрахунку нових випадків, показників тестування та показників позитивних результатів. Після внесення змін на карті також буде враховано рівень вакцинації в регіоні.

За словами одного з дипломатів ЄС, запропоновані зміни до карти все ще обговорюються. Нову рекомендацію планують розглянути на засіданні Євроради наступного вівторка.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує урядам країн скасувати або зняти обмеження на міжнародні поїздки, запроваджені через Covid-пандемію. Швидке поширення Covid-штаму Omicron свідчить, що заходи, які працювали раніше, не є ефективними проти нових викликів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!