Убивство Флойда: суд визнав поліцейського винним

Суд присяжних 21 квітня визнав колишнього поліцейського американського міста Міннеаполіс Дерека Шовіна винним у вбивстві афроамериканця Джорджа Флойда.

Це сталося 25 травня 2020 року, коли під час затримання Шовін упродовж 9 хвилин тримав коліно на шиї Флойда, той загинув від удушення. Убивство Флойда викликало масові протести проти расизму не тільки в США, а й в усьому світі, пише видання INKORR.com

Шовіна визнали винним за всіма частинами обвинувачення. Як зазначає ВВС з посиланням на Американський союз громадянських свобод, Дерек Шовін став першим білим поліцейським, якого суд визнав винним у смерті афроамериканця в історії штату Міннесота.

Присяжні визнали Шовіна винним у вбивстві другого, третього ступеня і ненавмисному вбивстві другого ступеня. Вбивство другого ступеня передбачає покарання до 40 років ув'язнення, вбивство третього ступеня — до 25 років і ненавмисне вбивство другого ступеня — до 10 років.

Рішення щодо терміну ув’язнення буде оголошено за 8 тижнів.

За рекомендацією прокурора суддя скасував заставу Шовіна. Він перебуватиме у в'язниці до винесення вироку. Шовіна вивели із суду в наручниках.

Під стінами суду зібрались сотні активістів та представників ЗМІ, які чекали на рішення. Перед оголошенням рішення біля суду виступила дівчина Джорджа Флойда Кортні Росс.

"Я знаю, що цей вирок буде "винен"", — зазначила вона і додала, що вирок стане "першим кроком на довгому шляху до одужання". Флойд "був таким люблячим чоловіком і хотів би, щоб ми обіймали одне одного". "Я вважаю, що Флойд приїхав сюди (в Міннеаполіс - ред.) неспроста. Я знаю, що це сталося тут не просто так. Можливо, ми є епіцентром змін", — додала Росс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  США виділили Україні додаткові $155 млн: На що підуть ці кошти

Білий дім переніс заплановану промову президента Джо Байдена про план робочих місць через очікування вироку над Шовіном. Президент США уперше публічно прокоментував судовий процес. Байден сказав, що молиться за "правильний вердикт". Він також зателефонував родині Флойда, щоб висловити підтримку.

Свідки у справі

Присяжні з 12 осіб заслухали 45 свідків, 38 — зі сторони обвинувачення та 7 — захист Шовіна. Процес був відкритим, а засідання транслювали. Одна зі свідків — Дарнелла, на момент смерті Флойда їй було 17 років. Дівчина зняла відео, на якому зафіксовано момент, коли Флойд каже "я не можу дихати". Під час слухань вона сказала присяжним, що бували ночі, коли вона не спала, "вибачаючись перед Джорджем Флойдом за те, що не зробила більше, не втрутилась фізично і не врятувала йому життя". Також у справі свідчив керівник поліції Міннеаполіса Медарія Аррадондо. Він звільнив Шовіна через день після затримання. У суді Аррадондо заявив, що Шовін мав припинити застосовувати "такий рівень сили".

Інші фігуранти справи

Окрім Шовіна, ще трьом співробітникам поліції Міннеаполіса пред'явили звинувачення у смерті Флойда. Кожному з них – два звинувачення у сприянні ненавмисному вбивству та у вбивстві другого ступеню. Очікується, що суд щодо них відбудеться у серпні 2021 року.