Удар по Фірташу. Нафтогаз відсудив понад мільярд за газ у чотирьох компаній

Нафтогаз отримав чотири позитивних судових рішення про стягнення боргів на суму 1,2 млрд грн за наданий газ газорозподільним компаніям.

Найбільшу суму боргу - 421,2 млн грн - виплатить КП "Криворіжтепломережа", пише finabalance.

За рішенням Верховного суду та Східного апеляційного суду Нафтогаз отримає 415 млн грн від двох компаній, пов'язаних із Дмитром Фірташем: Харківгаз і Луганськгаз.

Харківгаз, який входить до складу "Регіональної газової компанії" (РГК) виплатить Нафтогазу 175 млн грн, Луганськгаз - 240 млн грн.

РГК контролює майже 70% розподілу газу в Україні. Сумарна протермінована заборгованість газзбутів, які пов'язані із групою Фірташа, перед Нафтогазом на початок травня становила 12,8 млрд грн.

КП "Маріупольтепломережа" також програло суд Нафтогазу. Компанія має виплатити 378,6 млн грн заборгованості.

Сумарна протермінована заборгованість перед Нафтогазом регіональних газопостачальних підприємств за природний газ становить 23,6 млрд грн, повідомили в Нафтогазі.

7 травня 2021 року Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Нафтогазу та скасував позов Дніпропетровськгазу, за яким, Нафтогаз мав виплатити 1 млрд грн.

14 липня Верховна Рада затвердила реструктуризацію газових боргів комунальних підприємств, пише LIGA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опалювальний сезон в Україні під загрозою: пояснили причини

НАК "Нафтогаз України" в першому кварталі 2021-го зазнав збитків до 105 млрд грн замість офіційно зазначеного прибутку 12,6 млрд грн. Про це 27 липня повідомив голова Нафтогазу Юрій Вітренко.

Російський газопровід "Північний потік-2" не запустять.

Від стадії технічного запуску до комерційної експлуатації мине чимало часу, зокрема на процедури сертифікації компанії, яка обслуговує газопровід. Про це заявив глава Нафтогазу Юрій Вітренко, передає "Одеський кур'єр".

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

35