Українцям пояснили, ​​до яких лікарів можна звертатись без електронного направлення

В Україні без електронного направлення пацієнти можуть звертатися передусім до лікарів первинної медичної допомоги (ПМД) педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів.

В умовах війни наявність декларації для внутрішньо переміщених осіб також не є обов'язковою, повідомила пресслужба Краматорської міської ради.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Саме лікарі первинної ланки приймають рішення про залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію тощо, якщо стан пацієнта цього вимагає", ідеться в повідомленні.

На прийом до вузькоспеціалізованого фахівця лікар ПМД має сформувати електронне направлення. Проте через війну в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях діють і паперові направлення до лікарів. Також є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму.

Направлення не потрібне у разі звернення до таких фахівців:

психіатра; фтизіатра; нарколога; гінеколога, зокрема дитячого; стоматолога (планова допомога для дітей та ургентна для дітей і дорослих); лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

В Україні з 2021 року діє електронний лікарняний.

Пацієнти з ознаками коронавірусу, грипу чи інших респіраторних інфекцій можуть відкрити електронний лікарняний без візиту до лікаря. Раніше для отримання е-лікарняного візит до лікаря був обов'язковим.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

130