Україна не вестиме діалоги з представниками "ЛДНР" – МЗС

За словами глави МЗС, Україна провела "розвідку боєм" на останньому засіданні ТКГ 14 травня.

Україна виключає можливість прямого діалогу з представниками так званих бойовиків і ДНР ЛНР в рамках Тристоронньої контактної групи, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи підсумки вчорашньої дистанційної зустрічі.

"Делегація відмовилася від будь-якого прямого діалогу з представниками "ДНР" і "ЛНР". Це розлютило російських представників, але це наша принципова українська позиція, ми продовжуємо на ній наполягати. Жодних прямих переговорів. Домовленостей, прогресу з конкретних питань досягнуто не було. Але, скажімо, відбувалася, розвідка боєм, відбулося важливе зондування, куди можна буде рухатися далі, щоб знаходити рішення", – розповів Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сивохо хоче закінчити війну в головах жителів України, а не в голові Путіна

14 травня під час засідання ТКГ українська сторона також вказала російській стороні, що "запрошені" від ОРДЛО особи є громадянами Російської Федерації і продемонструвала копії російських паспортів "представника" "ЛНР" Владислава Дейнего.

Зазначимо, що під час засідання 14 травня українська сторона відкинула можливість закріплення "особливого статусу" тимчасово окупованих територій Донбасу в Конституції і наголосила, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть статися у відповідності з Конституцією та законодавством України і на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, зокрема в частині стабільності установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини і захисту прав меншин, виключно після отримання Україною контролю над кордоном.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментарі: