Україна підписала угоду щодо впровадження Hyperloop

Українська влада і Hyperloop Transportation Technologies спільно розроблятимуть технологію, а також разом шукатимуть інвесторів

Міністерство інфраструктури України і компанія Hyperloop Transportation Technologies підписали угоду про впровадження технології Hyperloop в Україні. Підписання відбулося сьогодні, 14 червня, між міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном і представником компанії Hyperloop Transportation Technologies Дірком Алборном під час публічного обговорення впровадження технологій Hyperloop в Україні, пише видання QHA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Президент анонсував безвізовий режим із Таїландом

— Ми спільно розроблятимемо технологію. Також сьогодні ми домовилися про спільний пошук інвесторів цього проекту. Він має бути комерційно успішним. Це не має бути чергова ідея, яку фінансують компанії державного характеру. Це має бути прозора бізнес-модель, яка генерує прибуток, — повідомив Володимир Омелян.

Hyperloop — це розроблена Ілоном Маском транспортна система, яка складається зі сталевих труб, усередині яких переміщається потяг — герметична капсула в аеродинамічній подушці. Швидкість такої капсули може перевищувати 600 кілометрів на годину. Завдяки тому, що всередині капсули немає повітря, виходить набагато менший опір і об'єкт може рухатися з більшою швидкістю, використовуючи менше енергії.

— Hyperloop може дуже швидко дати прибуток, тому що споживає набагато менше енергії та вимагає мало витрат для самого переміщення. Ми будемо працювати зі страховими компаніями та експертами з безпеки, а також з проактивними урядами, які проявлять ініціативу. Уряд має сприяти розробці, але не бути головним інвестором, — повідомив Дірк Алборн.

Він також зазначив, що за правильного підбору моделі монетизації, проїзд для пасажирів можна буде зробити безкоштовним або дуже дешевим.

— Hyperloop може бути рентабельним з дуже маленькою вартістю квитка. Відповідно до бачення нашої компанії, проїзд має бути безкоштовним. Ми віримо, що на дворі зараз 2018 рік. І настав час знайти інші способи монетизації транспортної системи, окрім як придбати квиток. Тому що це не найкраща бізнес-модель на сьогодні.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

56