Україна посідає восьме місце у світі за кількістю емігрантів

Україна посіла восьме місце у світі за кількістю міжнародних мігрантів українського походження.

Лише протягом 2021 року країну покинули більш як 600 тисяч українців. Про це свідчать дані Opendatabot , передає Офіс омбудсмана.

Загалом з 2011 по 2020 роки до країни не повернулися 2,6 млн громадян України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Недостатньо підвищити зарплати і розраховувати, що люди повернуться додому"

"Судячи з показників 2021-го можна очікувати, що якщо у листопаді-грудні не буде масового повернення українців додому, то сукупне негативне сальдо за 11 років становитиме понад 3,3 млн осіб", - сказано в повідомленні.

У першій половині 2010-х років Україну щорічно покидали близько 500 тисяч громадян. Після 2014 року ситуація трохи покращилася, проте країну все ще покидали понад 100 тисяч людей щороку.

2020-й рік став єдиним роком з позитивною статистикою. Тоді через пандемію в Україну повернулося на 80 тисяч осіб більше, ніж покинуло країну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Еміграція почалася з конкурсу краси" - українка вразила історією переїзду до США

За даними ООН, основна частка мігрантів мешкає в десяти країнах: США, Німеччині, Саудівській Аравії, Росії, Великій Британії, ОАЕ, Франції, Канаді, Австралії та Італії. Загальна частка мігрантів від всіх жителів планети становить близько 3,5%. Переважна більшість мігрантів походить з Індії, Мексики та Китаю.

За результатами дослідження про міграцію, кожен четвертий українець готовий погодитися на ризиковану пропозицію роботи.

Понад 7 млн людей в Україні відчули погіршення здоров'я, витратили великі кошти на лікування, стільки ж українців втратили доходи, безробітними стали 2 млн осіб. Це може спричинити не завжди безпечну трудову міграцію, йдеться в результатах Національного дослідження з питань міграції, торгівлі людьми та інших форм експлуатації мігрантів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

56