Українці виграли триденний бій

7 вересня 1943 року вояки УПА розпочали бій із нацистами біля села Радовичі - тепер Ковельського району Волинської області. Став одним із найбільших боїв УПА на Волині.

За декілька днів до початку, вояки Поліської січі билися із польськими загонами Армії Крайової та польською "самообороною". У місцях боїв з'явилися німецькі підрозділи. 7 вересня рота нацистів потрапила у засідку УПА, організовану сотнями Леоніда Повідзона - "Байди" та Тихона Зінчука - "Кубика". Німці втратили 5 вояків, ще 11 потрапило в полон.

8 вересня, задля ліквідації УПА, німецьке командування направило з Ковеля каральну експедицію із 470 піхотинців. Вони мали в розпоряджені три броневики та бронепотяг. Повстанським з'єднанням групи "Турів" керував Олексій Шум - "Вовчак". Група нараховувала 1 тис. бійців.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Запеклі бої із артилерійськими обстрілами тривали дві доби. Повстанці вивели з ладу бронепотяг, знищили 75 гітлерівців, поранили декількасот та захопили трофейну зброю. З боку УПА загинуло 40 вояків.

Попри фактичну перемогу, 9 вересня повстанці відійшли углиб місцевого лісу. Для продовження боїв їм не вистачало зброї та набоїв. Нацисти ж, боячись штурму Ковела, ввели в місті особливий стан.

У ніч на 19 серпня 1942 року бійці Поліської Січі провели успішну Шепетівську диверсійну військову операцію проти гітлерівців. Захопили припаси та визволили бранців.

Іще 15 серпня 1942-го командир січі Тарас Бульба-Боровець звернувся з листом до рейхскомісара Еріха Коха. Вимагав лояльного ставлення до українців, припинення репресій, заборони продовольчих реквізицій, звільнення з в'язниць представників національних українських організацій. Але у відповідь терор з боку нацистів лише посилився.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

29