Українська церква перейшла у підпорядкування Папи Римського

23 грудня 1595 року папа Римський Климентій VIII формально прийняв українську православну церкву під свою юрисдикцію.

Наступного року Берестейський собор проголосив об'єднання православної церкви з римсько-католицькою. Так виникла українська греко-католицька церква.

Греко-католики зберегли свій візантійський обряд. Договір передбачав, що їх не змушуватимуть впроваджувати у службах західні елементи. Священники змогли і надалі одружуватись. Єпископам обіцяли надати місця в сенаті Речі Посполитої, але цього не виконали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський уряд взявся за українців

Частина українців виступила проти унії. Вони вважали, що вона загрожує асиміляцією з поляками. Прихильники об'єднання навпаки вважали, що це підвищить статус українців у Речі Посполитій.

Українська греко-католиціка церква продовжує існувати досі. Вона є найбільшою з усіх католицьких церков східного обряду.

17 листопада 150 років тому народився архимандрит Української греко-католицької церкви, польський аристократ, український монах, Праведник народів світу, блаженний Католицької церкви Климентій Шептицький. Пам'ятні заходи на честь Шептицького проходять у його родинному селі Прилбичі Яворівського району Львівської області.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

23