Українські дослідники стали першими співавторами Нобелівського лауреата з хімії

Дослідники хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка виявилися першими у країні співавторами цьогорічного Нобелівського лауреата.

Директор інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка Олександр Григоренко, професор Ігор Комаров та колишній аспірант ІВТ Андрій Тимцуник наразі єдині в Україні співавтори німецького хіміка Бенджаміна Ліста, повідомляють на сторінці інституту.

"Тримаємо руку на пульсі публікаційної активності представників університету, з гордістю відзначаючи її високий професійний рівень та якісні колаборації", - йдеться у повідомленні.

Нобелівську премію з хімії 2021 року отримали 6 жовтня вчені Ліст із Німеччини та Девід Макміллан зі США за відкриття нових методів синтезу молекул. Незалежно один від одного Ліст і Макміллан розробили новий спосіб побудови молекул асиметричний органокаталіз, заснований на малих органічних молекулах. На його основі ведуться дослідження нових фармацевтичних препаратів, крім того, він допомагає зробити хімію екологічнішою.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Оголошення переможців Нобелівської премії триватиме 2-11 жовтня. У Стокгольмі назвуть лауреатів премії з фізики, хімії, літератури та економіки. Лауреата премії за сприяння встановленню миру оголосять в Осло.

Дослідники Девід Джуліус і Ардем Патапутян здобули 4 жовтня Нобелівську премію з фізіології та медицини. Нагороду присудили за їхні відкриття рецепторів температури й дотику.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!