Українські полярники придбали легендарний криголам: просять допомогти з назвою

19 серпня Україна придбала легендарний британський криголам "Джеймс Кларк Росс".

Поки триває переоформлення документів, полярники пропонують українцям долучитися до вибору нової назви для криголама. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Після переоформлення документів судно під українським прапором вирушить із Данії, де зараз базується до України. Криголам має прийти до Одеси на початку осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перламутрові хмари: українські полярники показали фото й пояснили феномен

Пропозиції нової назви прийматимуть до 29 серпня цього року. Найкращі три ідеї відзначать унікальними подарунками: наборами листівок з фотографіями до 25-річчя станції "Академік Вернадський".

Криголам "Джеймс Кларк Росс" спустили на воду у 1990 році. Судно назвали на честь британського військового моряка та дослідника, який у XIX столітті здійснив найбільшу для свого часу експедицію в Антарктику і брав участь у пошуках зниклої експедиції Франкліна в Арктиці.

Упродовж 30 років він був платформою для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень. Він брав участь у першому міжнародному дослідженні оцінки запасів криля в атлантичній частині Південного океану.

Саме цей криголам привіз першу українську антарктичну експедицію у 1996 році.

Нове судно дозволить українським полярникам займатися океанографічними дослідженнями в Арктиці та вивчати зміни клімату у полярних регіонах

На сайті британської антарктичної експедиції можна потрапити на віртуальну експедицію криголамом.

На українську станцію "Академік Вернадський" біля Антарктичного півострова, прийшла зима.

Члени експедиції повідомляють про сильний вітер, снігопад, мороз, передає Національний антарктичний науковий центр.

Негода почалася на острові Галіндез уночі 10 серпня. Здійнявся вітер до 33 м/с, почався снігопад, а температура повітря опустилася.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

109