Українських хакерів підозрюють у створенні віруса-вимагача HelloKitty

ФБР підозрює, що учасники хакерської групи, творці та оператори вірусу-вимагача HelloKitty - українці. І діють з території України.

Про це у своєму повідомленні заявила американська медична організація "Орегонська група анестезіологів", повідомляє The Record.

ФБР повідомило про вилучення облікового запису, що належить HelloKitty, "українській хакерській групі, яка містила файли пацієнтів та співробітників ОГА".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хакера з України судитимуть у США

Хоча програма-вимагач HelloKitty, також відома як FiveHands, активна з січня 2021 року, подробиці про можливе місцезнаходження керуючих нею хакерів раніше не розголошувалися.

Раніше криптобіржа BitMart повідомила, що зазнала злому, внаслідок якого втратила криптовалюту на суму $150 млн. Засновник і генеральний директор біржі Шелдон Ся підтвердив інцидент і уточнив, що вразливість була пов'язана з гарячими гаманцями Ethereum (ETHin).

HelloKitty virus - це вид шкідливого програмного забезпечення -вимагача, призначеного для блокування будь-якого доступу до системи, доки користувач не сплатить необхідну суму грошей.

Вірус інформує своїх жертв про те, що всі файли на їх PU будуть назавжди видалені, але цього можна уникнути, сплативши викуп.

Як тільки HelloKitty virus потрапляє на комп`ютер, він заражає весь простір ПК. Він шифрує важливу інформацію (документи, фотографії, відео), після чого з`являються повідомлення з вимогою викупу та адресою, на яку слід надіслати гроші.