Український посол не братиме участі у слуханнях щодо збиття літака МАУ в Ірані

21 листопада у Тегерані почалися слухання щодо знищення пасажирського літака МАУ в Ірані.

Українські дипломати не братимуть у них участі, передає Міністерство закордонних справ України.

МЗС України "взяло до відома" інформацію про суд.

У міністерстві подякували за запрошення послу України. Вказали на те, що Тегеран не до кінця виконав запити про міжнародну правову допомогу у розслідуванні, які подавала Україна. Іран не надав запитувані документи та інформацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран почав виплати компенсацій родичам жертв авіакатастрофи МАУ

"У зв'язку з цим вважаємо недоцільною участь посла України в Ісламській республіці Іран у формальному судовому засіданні, де буде зачитано обвинувальний акт. Ми закликаємо Іран виконати свої зобов'язання за міжнародним правом та надати запитувану інформацію українським компетентним органам", йдеться в повідомленні.

8 січня 2020 року в Ірані був збитий літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували 176 громадян шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі вони загинули.

Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

У червні 2021 року прокуратура Ірану висунула обвинувачення десятьом посадовим особам у зв'язку з катастрофою літака МАУ.

Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав знищення літака МАУ терористичним актом.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!