Усі лікарні області об'єднають в один округ

В Україні з липня розпочинається інфраструктурний етап медичної реформи. Систему охорони здоров'я будуватимуть за європейським зразком.

Лікарняну мережу області об'єднають в один госпітальний округ. Його поділять на кластери. При цьому враховуватимуть межі адміністративно-територіальних одиниць, географічні особливості, стан автомобільних доріг, поточні та прогнозовані демографічні характеристики, структуру захворюваності та смертності. Проаналізують оптимальні клінічні маршрути пацієнтів для швидкої медичної допомоги та навантаження на медпрацівників і фахівців із реабілітації.

 Усередині госпітального кластера лікарні поділять на надкластерні, кластерні й загальні, каже міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, 42 роки. Формування мережі медзакладів у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, у яких лікарнях, яке обладнання і в якій кількості має бути. І саме на ці лікарні й на це обладнання сфокусуємо пріоритет у плані відновлення України. Найпростіші випадки лікуватимуть якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Їх розміщуватимуть із розрахунку один медичний заклад на 5080 тисяч населення. У складніших випадках пацієнта доставлятимуть в кластерні та надкластерні лікарні з високоспеціалізованими послугами. Також розробили новий порядок встановлення мінімального рівня оплати праці медиків, що гарантуватиме зростання рівня зарплати та збереження кадрів у системі охороні здоров'я в повоєнний період.

Станом на червень 2022-го орієнтовна вартість відновлення зруйнованої медичної інфраструктури через російські обстріли становить понад 34 млрд грн. Найбільших руйнувань зазнали медичні заклади в Донецькій області.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

21