В армії з'являться окремі нагороди за бойові досягнення: який вигляд матимуть

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний підписав наказ про затвердження нової системи бойових нагород.

Вона складається з 10 відзнак: "Золотий Хрест", "Срібний Хрест", "Хрест Заслуги", "Хрест хоробрих", хрест "Військова честь", "Комбатантський Хрест", "Сталевий Хрест", "За незламність", "За сприяння війську", "За збереження життя", повідомляє "АрміяІнформ".

Це "частинка нової мілітарної ідентичності", щоб не було жодних спільних рис із російською армією, сказав Залужний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий головнокомандувач має сформувати стратегію війська

Автори проєкту художник Олексій Руденко, військовий історик Василь Павлов, журналіст Віталій Гайдукевич та волонтерська група "Нове військо"". Концепцію нагородної системи розробили на основі національних бойових традицій та з урахуванням досвіду держав-партнерів України.

"У нас не було системи, яка б дозволяла без зволікань нагороджувати солдатів і офіцерів за подвиги в боротьбі протии збройної агресії", - зазначив Олексій Руденко. Додав, що нові нагороди мають історичну основу.

"Золотий Хрест" стане "сержантською" нагородою. Для ланки молодих людей, які взяли на себе відповідальність за керування боєм у разі відсутності офіцерського складу. "Срібний" офіцерською. Для тих, хто керував операціями тактичного плану. "Сталевий хрест" відзнака героїв-командувачів. "Комбатантський" для ветеранів збройних формацій України. "За незламність" для колишніх полонених. "За сприяння війську" тим, хто допомагав ЗСУ, зокрема волонтерам, підприємцям. "За збереження життя" для військових медиків.

Над вдосконаленням нагородної системи ЗСУ працюють із 2015 року, щоб позбутися радянських медалей та створити власні зразки. Окремих нагород саме за бойові досягнення досі не було.

Президент Володимир Зеленський побував на передових позиціях української армії в зоні проведення Операції об'єднаних сил і привітав військових із Днем Збройних сил України. Він вручив воїнам цінні подарунки. П'ятьом військовим - державні нагороди.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

24