Міжнародний кінофестиваль, в якому взяли участь 800 стрічок, оголосив переможців

Участь у фестивалі взяли 800 стрічок з 50 країн світу. Найкращі - потрапили на екран.

Стали відомі переможці Міжнародного кінофестивалю «Буковина», який цьогоріч відбувся онлайн, пише ІА АСС.

Участь у третьому кінофестивалі «Буковина» взяли понад 800 стрічок з 50 країн світу. Членами журі фестивалю були: Віктор Андрієнко, Володимир Філіппов, Андрій Кокотюха, Остап Ступка та Тетяна Логуш.

Також глядачів та учасників кінофестивалю привітали зіркові гості. 

Генеральний директор кінофестивалю «Буковина», режисер та продюсер Сергій Скобун каже, що кіно для нього - це фактор, який об'єднує людей.  

«Особисто для мене, кіно – це такий об’єднуючий фактор, коли люди з різними політичними, релігійними, життєвими вподобаннями зустрічаються в одному місці для перегляду кінофільмів і разом проводять на емоціях час. І дуже часто після цього вони дискутують на тему добра-зла, на тему цінностей. У нашій церемонії ми вирішили відійти від основного формату і розказати про кіно словами різних людей. Тих людей, яких ми дуже часто бачимо на екранах телевізорів. Це письменники, сценаристи, співаки, спортсмени, гумористи», - розповів Сергій Скобун.

Зокрема глядачів та учасників фестивалю привітали: Надя Дорофєєва, Влад Яма, Ольга Сумська, Віталій Борисюк, Яніна Соколова, Олександр Ткаченко, Єгор Крутоголов, Василь Вірастюк, Сергій Жадан.

Для кожного творця кіно найважливішою є реакція глядачів на його роботу, переконаний член журі фестивалю, український режисер Віктор Андрієнко. 

«Кіно – це дуже складна штука, кожен працівник, чи фахівець нашої галузі про це скаже. А якщо ти режисер і у тебе до тисячі людей на знімальному майданчику при температурі мінус 7-10 градусів, то це дуже складно. Але той кайф, який ти отримуєш під час зйомок, коли твориш, щось робиш з цими людьми, коли потім монтуєш, а  найголовніше - коли ти виводиш все це на екран і на прем’єрі чуєш, як дихає зал, будь-якому оператору, кіношнику, це дуже важливо, тому що все це - для глядачів. Ми працюємо для глядача. І я радий коли глядач щиро віддає свої емоції. Не важливо, яке кіно ти робиш: ігрове, історичне, арт-хауз, все що завгодно, Будь-яка реакція глядача – це головне що хоче почути режисер, оператор та інші», - розповів Віктор Андрієнко. 

Переможці Міжнародного кінофестивалю «Буковина»:

За оцінкою членів журі фестивалю, переможцем у номінації «Найкращий художній фільм. Національний», визнали стрічку «Мати Апостолів» грузинського режисера Зази Буадзе, який мешкає в Україні понад десять років.

У номінації «Найкращий короткометражний фільм. Національний» – перемогла стрічка «Потвора» режисера Віктора Скуратовського.

«Найкращий документальний фільм. Національний»  – стрічка Марії Кандакової «Внутрішня війна».

«Кращий анімаційний фільм» – «Цар Плаксій та Лоскотон».

Номінація «Найкращий художній фільм. Міжнародний» - перемогла стрічка «Зима в Камбоджі».

«Найкращий короткометражний фільм. Міжнародний» – стрічка «Злодії», виробництва США.

«Найкращий міжнародний документальний фільм» – фільм польського режисера Амадеуса Качана «Останні люди Чорнобиля».

Переможцем у номінації «Найкращий актор» Міжнародного кінофестивалю «Буковина» цьогоріч став Олександр Пожарський, фільм «Мати апостолів».

У номінації «Найкраща акторка» перемогла польська акторка  Ізабела Баран.

«Найкраща операторська робота» – переможці Дмитро та Микола Шпілінок, фільм «Риба червона».

«Краща режисерська робота» – Карина Вегелєк, фільм «Рудий», Польща.

Закривав Міжнародний кінофестиваль «Буковина» голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук. 

«Хочу привітати нас усіх з цим прекрасним проектом, який допомагає нам усім, пропри усі коронавірусні незгоди, об’єднатися і збагнути одне з найпрекрасніших мистецтв – кінематографію. І наш кінофестиваль «Буковина» - це є добра нагода мати надійний міст, надійного партнера, у цьому прекрасному куточку України, у нашій прекрасній зеленій Буковині. Не бійтеся до нас приїхати, тут ви побачите наскільки прекрасний наш край, наскільки тут багато історичних цікавих локацій для того, щоб творити модерне кіно», - сказав Осачук.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!

Коментувати: