В Україні бракує фахівців: як знайти роботу тим, хто її втратив

Багато людей, які зараз втратили роботу, починають думати над тим, щоб перепрофільовуватися на іншу спеціальність. Але в Україні все ще не вистачає фахівців високого рівня. Тому треба чесно відповісти собі, чим хочеш займатися і ставати в цьому кращим. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів Артур Міхно, співзасновник і керівник проєкту Work.ua.

"Все ще не вистачає фахівців. Багато людей працюють в якомусь напрямку. Але при цьому є спеціалістами середнього рівня. І це справжній червоний океан. Але якщо людина знаходить роботу собі до душі і намагається вирости, як спеціаліст, то зможе і заробляти, і завжди знаходити роботу. Будь-хто слюсар, будівельник, офіціант, кухар, керівник, менеджер з продажів. Якщо ти виконуєш свою роботу краще за інших, то моментально потрібен на ринку. Порада намагайтеся стати фахівцем в тому, що вмієте, щоб знайти себе. Якщо це не зрозуміло, то ІТ принаймні дозволяє більше грошей заробляти", каже Міхно.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Зараз вдалий час отримувати додатковий досвід та навчатися, наголошує бізнесмен. ІТ-сфера одна з найперспективніших для цього, за його словами.

"Можна закінчити курси з аналітики і це історія не про те, що потрібні якісь особливі мізки. Напевно, треба дозволити собі розуміти, що це можливо зараз навіть через онлайн-освіту. Світ змінився і багатьом треба змінювати свою свідомість. Щоб розуміти, що тепер не обов'язково треба йти в університет, щоб чомусь навчитися", пояснює Міхно.

В Україні почала активно зростати кількість вакансій на ринку праці після значного занепаду.

Навіть під час повтомасшттабного вторгнення РФ середня заробітна плата в Україні становить 20,1 тис. грн. Найбільше отримують працівники у сфері IT, інтернет і телеком 70 900 грн.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

22