В Україні розкопали поселення давніх римлян

У Чернівецькій області археологи досліджують одне із найбільших поселень пізньої античності.

"Одне з найбільших поселень доби пізньої Античності на території України досліджують поблизу села Бузовиця у Чернівецькій області. Археологи вважають, що його площа може сягати 60 гектарів", йдеться у повідомленні Чернівецької ОДА.

Керівник дослідницької групи Олег Петраускас повідомив, що у сусідньому селі Комарів у 1950-х роках ХХ ст. дослідники знайшли залишки склоробні ІІІ-IV ст.

"Комарів це виробничий осередок. За логікою, мав би існувати якийсь адміністративний центр, який би всім цим керував і водночас споживав", сказав археолог.

За римських часів через поселення проходила торгова дорога. Поряд немає таких поселень. Найближчими є античні міста за 300-400 км.

Археологи виявили елементів декору, зброї, ремісничих знарядь та побутових предметів.

"Ми знаходимо тут надзвичайно корисні речі, до прикладу, фібули. Це такі застібки, якими прищеплювали покривала, чи плаття. Час їх створення можна визначити із точністю до 25 років. Тобто ми вже знаємо, що цю річ використовували у 375-400 році нашої ери", сказав Петраускас.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

У давні часи тут жили римляни, сармати, вестготи та гуни. Жителями поселення були й переселенці з Риму. На це вказують рештки будівельної кераміки, яку варвари не вміли виготовляти.

Два поховання раннього бронзового віку і початку залізного віку знайшли археологи біля селища Петрове Олександрійського району Кіровоградської області. Похованням 5 тис. і 3 тис. років. Курган біля селища Петрове на мапах 1950-х і 1980-х позначають як пагорб висотою 1 м. Поховання розташовані на розпайованих землях.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

144