В Україні зафіксували антирекорд з Covid-вакцинації

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що в Україні зменшився показник щоденної вакцинації населення проти коронавірусу.

Про це Радуцький написав у Facebook.

"Антирекорд з кількості щеплень за минулий тиждень вакциновані лише 784 тис. українці. За вчора 36 тис. осіб. Для порівняння: у листопаді вдалось вийти на 1,6 млн щеплень за тиждень та понад 300 тис. на добу", - повідомив голова комітету.

Зменшення темпів Covid-вакцинації серед українців Радуцький пояснив так:

"Частина людей, швидше за все, вирішили перенести вакцинацію на період "після свят". Міф про те, що після вакцинації декілька днів або навіть тижнів "доведеться похворіти", на диво дуже стійкий. Хоча абсолютна більшість людей, не лише молодих, але й похилого віку, практично не мають помітних побічних ефектів після щеплення", - зазначив нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка понад сім місяців хворіла на Covid-19 і встановила рекорд

В Україні вакцинували менш як 50% дорослого населення. Серед групи людей віком старше 60 років особливо низький показник щеплень. Отримали одну дозу 37%, дві 33%, повідомив Радуцький.

Наголосив, що коли в Україні вакцинують обома дозами половину населення, в Міністерстві охорони здоров'я порушать питання про запровадження бустерної дози.

Також Радуцький пропонує розширити перелік професій, для яких вимагатиметься обов'язкове Covid-щеплення. На його думку, у такий спосіб можна збільшити кількість щеплень.

18 грудня в Україні зафіксували перший випадок штаму Omicron. Пацієнт, у якого виявили штам, раніше вже хворів на коронавірус.

Минулої доби, 19 грудня, в Україні зафіксували 2536 нових випадків коронавірусної хвороби. Від Covid-19 померли 157 людей, госпіталізували 1241 особу, одужали - 6690.

За добу повний курс вакцинації пройшли 24 986 людей. Від початку вакцинальної кампанії щепили двома дозами - 12 986 872 українця.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

11