В ЄС дозволили третю дозу Covid-вакцин, але не всім

Людям із ослабленим імунітетом рекомендують бустерні дози Covid-вакцинами Pfizer і Moderna.

Третю дозу препаратів можна вводити через 28 днів після другої, повідомляє комітет Європейського агентства лікарських засобів.

"Додаткова доза цих вакцин збільшує в пацієнтів з трансплантацією органів та ослабленою імунною системою здатність виробляти антитіла проти коронавірусу", - йдеться у повідомленні регулятора.

Водночас немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла у цих пацієнтів захищає від Covid-19. Очікується, що бустерна доза підвищить захист, принаймні, у деяких пацієнтів.

Важливо розрізняти третю дозу для людей із ослабленою та нормальною імунною системами. Дослідження показали значне підвищення рівня антитіл для здорових людей у ​​віці 18 років і старше, коли бустерна доза вводиться приблизно через шість місяців після другої. Наразі також оцінюють дані щодо бустерної дози вакцини Moderna для людей із нормальною імунною системою.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Жителям Великої Британії з вересня пропонують третю дозу вакцини від коронавірусу. Право на третю дозу мають особи у віці 50 років і старші, люди, що живуть і працюють в будинках престарілих, а також медичні та соціальні працівники. Бустерні вакцини також будуть доступні для клінічно вразливих жителів і для людей від 16 до 65 років, що відносяться до групи ризику.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!