В ЗСУ пояснили військовий облік для жінок

Взяття на військовий облік жінок - це не призов на військову службу.

Про це на брифінгу повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Ярослав Горбач, повідомляє Gazeta.ua

"Сьогодні ніхто нікого не призиває на військову службу без їх згоди", - сказав.

Він нагадав: всі жінки, які мають спеціальність, або професію, споріднену із військово-обліковою спеціальністю, і придатні до проходження військової служби, беруться на військовий облік.

"До кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також самі жінки не будуть притягуватися до жодної відповідальності.

Адміністративні санкції з боку начальників адміністративних центрів комплектування застосовуватися не будуть", - сказав Горбач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підтримка вступу до НАТО досягла рекорду

У ЗСУ пояснили, що мета - мати чітку кількісну цифру, уявлення щодо наявних дефіцитних військово-облікових спеціальностей. "Які у разі необхідності в майбутньому можуть бути використані для оборони держави", - повідомив Горбач.

"Наприклад жінка, яка працює бухгалтером. Вона, по-перше, повинна повідомити свого керівника підприємства. По-друге - з'явитися до територіального центру комплектування протягом 2022 року. І для себе з'ясувати, чи підлягає вона військовому обліку.

Тому що є вікові обмеження, по стану здоров'я", - сказав начальник Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Валерій Куценко.

Ті, хто хочуть стати на військовий облік, мають написати заяву в терцентрі, надати відповідні документи, довідку з роботи. Тоді за місцем її реєстрації прийматимуть рішення - чи підлягає особа військовому обліку. Далі - проходження військово-лікарської комісії.

Всі підприємства ведуть первинний облік військовозобов'язаних, нагадав полковник.

До переліку додають 35 спеціальностей - наприклад бухгалтера, готельно-ресторанний бізнес.

"Це нове для держави, що беремо таку велику кількість жінок на військовий облік. Але облік і служба - це зовсім різні речі", - пояснив Куценко.

З 17 грудня в Україні набув чинності указ Міністерства оборони про список спеціальностей і професій військовозобов'язаних. Жінок, які працюють за певними спеціальностями, відтепер ставитимуть на військовий облік.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

70