Вакарчук, Порошенко та Комаровський - українці назвали найвидатніших людей незалежної України

24 серпня Україна святкуватиме 30-річницю з дня проголошення Незалежності. За цей період громадяни прославили свою націю на увесь світ.

Державу знають завдяки здобуткам у спорті, мистецтві, а також через політичну історію та одіозних діячів.

Gazeta.ua запитала у громадян: кого вважають найвидатнішим українцем за 30 років незалежності?

Олена, 22 роки:

Володимир Зеленський, бо зробив найбільший стрибок у кар'єрі. Увесь світ говорив про нового українського президента з народу.

Володимир, 57 років:

Виділити когось окремо серед видатних українців складно. Для мене насправді сильними є представники нашого простого народу, робітники, пересічні громадяни. Також ті, хто на фронті служить. Адже жоден політик не відправив туди свого сина.

Андрій, 39 років:

В'ячеслав Чорновіл, бо таких людей не вистачає сьогодні. Був професіоналом у політиці та житті. Також одним із найбільш видатних вважаю Богдана Ступку - геніальна людина. Можу виокремити Віктора Ющенка. Саме з його приходом до влади почала змінюватися система, відбулася зміна епох. На нього покладали багато сподівань, був хорошим фінансистом та керівником.

Богдан, 23 роки:

Георгій Гонгазде спадає на думку. Він є доказом того, що українська журналістика за роки незалежності пережила сильні потрясіння. А Гонгадзе віддав життя за неї.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Тетяна, 56 років:

Видатних українців багато. Степан Хмара - справжній патріот, який боровся за незалежність. Також видатними є всі, хто загинув за Україну, наші герої.

Іван, 23 роки:

Олександр Усик постійно доводить силу та незламність українців. Він не звертає увагу на провокації, а робить те, що вміє. Сильна людина.

Олексій, 33 роки:

Думаю, що треба шукати серед спортсменів. Василь Ломаченко найбільш видатний як боксер, гарно виступає на змаганнях, багато перемог здобув. Подобається його стиль бою та життєва позиція. Я вважаю, що його час ще не настав, покаже себе у майбутньому.

Дмитро, 29 років:

В'ячеслав Чорновіл. До останнього боровся за незалежність. Він демонстрував проукраїнську позицію проти російських поглядів свого часу. Його погляди були революційними після "совка".

Олександра, 64 роки:

Видатним вважаю Порошенка. Він об'єднав країну, був на своєму місці. Мав досвід великий у політичному житті. З людьми рахувалися хоч.

Марина, 26 років:

Для мене найбільш видатним є Зеленський. Подобався і тоді, коли був актором, і зараз як президент. Я симпатизую йому, відчувається, що він хороша та чесна людина. Не все виходить на посаді, але тримається, люди надто прискіпливі до нього.

Олександр, 28 років:

Найбільше поважаю лікаря Євгена Комаровського. Він хороший спеціаліст, подобаються життєві погляди та думки щодо політики. Наскільки мені відомо, йому пропонували високі владні посади, але Комаровський відмовився, адже знає, що знаходиться на своєму місці, а керувати мають професіонали.

Оксана, 60 років:

Петро Порошенко, бо він багато зробив для України. За його президентства був настрій патріотичний, надихав людей.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Андрій, 36 років:

Святослав Вакарчук, бо музика хороша. Також сподобалося, що намагався піти в політику. Шкода, що не вийшло у нього, адже його люблять українці, вдалося б об'єднати народ та змінити систему.

Ірина, 36 років:

Левко Лук'яненко, адже він є автором "Акту проголошення незалежності України". Сьогодні залишилося мало таких людей, які не йдуть на компроміс із совістю, можуть присвятити життя країні. Можливо є герої серед сучасників, але всі вони пішли на фронт, у політиці немає таких.

Юрій, 43 роки:

Святослав Вакарчук, уміє зорганізувати людей, за ним пішов би український народ. У нього є та харизма, якої не вистачає політикам. Ну і як співак та музикант він видатний, має свою громадянську позицію. Вакарчук розвивав українську музику і був на рівні, коли ще не так це було популярно.

Анастасія, 21 рік:

Сергій Жадан, про нього найперше згадала. Він чудовий поет, який має свою позицію, їздить на Донбас та підтримує наших героїв. Пише грубо іноді, але це знаходить відгук у серці.

Ольга, 30 років:

Я вважаю видатним Петра Порошенка. Ця людина зробила для нашої країни багато та потрібного. Він прийшов у важкий час та намагався зробити все для об'єднання країни.

Людмила, 36 років:

Згадала одразу Сергія Бубку. Я знаю, що він багато перемог Україні приніс. Також наш політик та олімпієць Жан Беленюк. Однак найбільш видатними є ті люди, які маловідомі, не люблять публічності, а кожного дня розвивають свою країну та ще досі не виїхали закордон.

Ростислав, 24 роки:

Найбільш видатний, як на мене, Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної України. Він зробив неоціненний вклад у розвиток космічної галузі, розробку техніки. Досі крутішого за нього не було.

16 липня 1990 року Верховна Рада Української PCP ухвалила Декларацію про державний суверенітет України і постанову "Про День проголошення Незалежності України". Наступного року внесли зміни в Кодекс законів про працю, внаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: "16 липня День Незалежності України". Його відзначили лише раз - у липні 1991-го.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення Незалежності України. 1 грудня 1991 року його підтримав народ на Всеукраїнському референдумі. Через це дату святкування Дня Незалежності змінили. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про День Незалежності України", якою встановила дату 24 серпня.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

115