Вартість газу в Європі оновила історичний рекорд

6 жовтня ціна на газ у Європі встановила черговий рекорд. Уперше в історії вона перевищила позначку $1500 за 1 тис. куб. м.

Вартість листопадового ф'ючерсу на головному європейському хабі TTF у Нідерландах о 9:10 за Києвом зросла до $1559, свідчать дані Лондонської біржі ICE.

Водночас загальне зростання ціни газу у максимумі сьогодні вранці досягало $1606 за 1 тис. куб. м. Високі ціни на енергоринках Європи можуть позначитися на низці товарних ринків у всьому світі, оскільки їхні запаси виснажуються.

Зростання цін на газ в Європі пов'язують зі слабкими темпами заповнюваності підземних сховищ. Ще однією причиною називають відмову російського Газпрому бронювати додаткові потужності українського транзиту. Вартість газу зростає незважаючи на новини про те, що почалися випробування першої нитки газопроводу "Північний потік-2".

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

З 1 липня ціна зросла вчетверо. Минулий історичний максимум встановили на торгах учора - понад $1427 за 1 тис. куб. м.

США занепокоєні через загрозу енергетичної безпеки Європи, яка може потрапити в газову залежність від Росії вже цієї зими. РФ недопостачає газ. Це призвело до найвищих в історії цін.

Попри рекордне подорожчання газу в Європі його ціна для населення України не зміниться. Річний тариф діятиме до 1 травня наступного року.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!