"Віддав бійцеві свою каску й отримав уламок у голову"

 Саша був прикладом справжнього офіцера, героїзму й самопожертви, каже ветеран російсько-­української війни Віктор Данилевський про побратима 33-річного Олександра Петраківського. Це скаже кожен, хто пройшов війну.

Підполковник Збройних сил України Олександр Петраківський помер 29 серпня. Сім років був прикутий до ліжка лікувався після поранення, яке отримав 20 липня 2014-го.

 Помер у День пам'яті захисників, найскорботніший для України день, продовжує Данилевський.

Олександр Петраківський народився в Житомирі. Батько Петро й мати Галина були військовими.

З дитинства мріяв про військову службу, відвідував парашутний гурток, школярем здійснив понад 100 стрибків. У Львові закінчив Академію сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. В академії одружився з курсанткою Галиною, 12 років тому народилася донька Світлана.

З початком російсько-української війни Петраківський був командиром роти 8-го полку спецназу. У зоні АТО очолив групу спецпризначенців. 20 липня 2014 року вони прикривали проходження колони техніки до Луганського аеропорту. За містом Щастя виявили засідку російських найманців. Вступили в бій.

 Під час бою один боєць втратив каску, продовжує Данилевський. Саша віддав свою. Після бою солдат її повернув на ній нарахували сім пробоїв від осколків і куль. Каска врятувала життя. Але уламок міни влучив Саші в голову. Та він не покинув бій, продовжив керувати групою, евакуював поранених. У найкритичніший момент показав усім, яким має бути командир.

Після поранення Олександр Петраківський впав у кому. Переніс десятки операцій його лікували в Україні, Польщі, Ізраїлі, США. Проходив реабілітацію в науково-практичному центрі нейрореабілітації "Нодщус" у Броварах поблизу Києва. У березні 2018-го почав одужувати. Лікарі запевняли, що за два роки відновиться.

 За Сашу люди щиро вболівали та молилися, додає Віктор Михайлович. Захоплювалися його подвигом, мріяли побачити здоровим.

4 грудня 2014 року Олександр Петраківський отримав звання "Герой України". Поховали його в Хмельницькому.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

4