Відкрили інститут шляхетних дівчат.

В Києві 3 вересня 1838-го відкрили Інститут шляхетних дівчат. Випускниці інституту отримували право на посаду виховательки в дворянських та купецьких родинах.

Навчальний заклад відкрили в маєтку графині Євдокії Левашової на вул. Володимирській, 54. Тепер тут президія Національної академії наук України. 1843-го інститут переселилии в нову спеціально спроектовану будівлю на розі сучасних вулиць Липської та Інститутської. Викладати запрошують істориків Миколу Костомарова та Віталія Шульгина, композитора Миколу Лисенка, економіста Миколу Бунге.

Для дітей збіднілих дворян навчання безкоштовне. З доньок багатих киян беруть щорічну плату - від 300 до 1000 руб. За ці гроші можна було купити десяток кріпаків. Із собою дівчатам необхідно було мати посаг 12 сорочок і білих хусток, 12 пар панчіх, шість простирадл, шість рушників, чотири серветки, дві срібні ложки, срібний ніж і виделку. Навчальний рік починався 1 серпня і тривав 11 місяців.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Вивчали російську і французьку мови, географію, історію, співи, танці й рукоділ­ля. Курси фізики і математики проходили у спрощеному варіанті. Залежно від віросповідання, вивчали православний, католицький чи лютеранський Закон Божий. Інститут діяв як закритий навчальний заклад. Повний курс навчання тривав шість років. Інститут закінчили письменниці Наталія Забіла і Олена Пчілка.

Існував заклад до 1918-го, коли більшовики забрали будівлю для Вищого військового училища, у 1930-ті роки тут розмістилося НКВС. Під час війни стара чотириповерхова будівля згоріла. На початку 1990-х будівлю реставрували і починав працювати Міжнародний центр культури і мистецтв.

15 грудня 1934 року чекісти розстріляли 28 людей у підвалі колишнього Інституту шляхетних дівчат Києва. Усіх звинуватили в участі в неіснуючому таємному "Об'єднанні українських націоналістів".

Розстріляних поховали на Лук'янівському цвинтарі. Попри ранні реабілітації, дерев'яний хрест на могилі з'явився лише 18 грудня 1994 року за ініціативи Братства Андрія Первозванного.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

7