Відкритого неба не буде: США припиняють співпрацю з РФ

Відповідальність за замороження угоди американська сторона поклала на Росію.

Президент США  Дональд  Трамп підписав  військовий бюджет країни, який передбачає заморожування коштів на програму “Відкрите небо”, відповідно до якої  над територією США та Росії були можливі спостережні польоти військових.

У пункті 1242  бюджету Пентагону йдеться про відмову у виділенні грошей на фінансування Договору з відкритого неба, причому зазначається, що для виконання спостережних польотів в 2019 році заборонено також використання інших фондів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Wizz Air анонсувала нові рейси з Харкова і Львова в жовтні

Обмеження може бути зняте лише у тому разі, якщо президентом США буде надано відповідному комітету Конгресу сертифікат  про виконання Росією умов угоди.

 США поклали відповідальність за невиконання умов Договору з відкритого неба на РФ, заявивши, що Москва повинна відмовитися від інфрачервоних датчиків, а також радіолокаційного синтезування апертури при польотах над США і ЄС, а також не використовувати отримані під час виконання спостережних польотів дані в розвідувальних цілях і пояснювати цілі своїх польотів.

Крім того, США наполягають на дозволі американським спостерігачам літати над Москвою, Калінінградською областю і Чечнею, а також у районах, що межують з Абхазією і Південною Осетією.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

132