Тема дня:

"Відвідати" музей не виходячи з дому: які музеї можна відвідати онлайн?

Список найкращих музеїв України та світу, в яких можна прогулятися абсолютно безкоштовно.

В Україні триває карантин у зв'язку з епідемією китайського коронавірусу, і в уїк-енд тепер не вийде сходити на звичні івенти, концерти або в галерею.

Однак є безліч всесвітньо відомих музеїв, які можна відвідати, не виходячи з дому - просто скориставшись потрібним сервісом.

Тільки уявите собі, тепер ви зможете гуляти не по улюбленим українським музеям, а по Луврі, Ватиканському музею і навіть по Білому дому. 

Видання INKORR пропонує ТОП-12 кращих он-лайн ресурсів найвідоміших світових музеїв: 

Лувр, Париж

Назва Лувр говорить сама за себе. Цей музей, який знаходиться в будівлі старовинного королівського палацу - мрія всіх любителів мистецтва і мандрівників. Колекції Лувру включають унікальні твори мистецтва різних цивілізацій, культур і епох. Тут зібрані близько 300 експонатів, але тільки десята частина з них виставляється в залах. До слова, саме в Луврі зберігається одна з найвідоміших картин у світі "Мона Ліза". Єдиний мінус онлайн відвідування - для віртуального візиту поки не доступні всі зали і галереї.

Де дивитися:  louvre.fr
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Правильна дезинфекція: Чотири правила гігієни під час карантину

Музеї Ватикану

Також не виходячи з дому, можна відвідати головний католицький музей світу. Колекції зібрані римськими папами і представляють величезну культурну цінність. До слова, в музеях Ватикану зібрані не тільки шедеври світового мистецтва. які мають відношення до релігії, а й роботи сучасних художників, а також просто унікальні твори. Так наприклад, в музеї Кьярамонті зібрані класичні твори грецького і римського мистецтва, серед яких знаменита скульптура "Ніл з притоками". Також в онлайн екскурсії можна побачити легендарну Сикстинську капелу і в деталях розглянути її фрески.

Де дивитися:  vatican.va

Британська Національна Галерея, Лондон

Національна галерея в Лондоні фігурує в багатьох британських фільмах, наприклад в серіалі "Шерлок" її велична будівля частенько з'являється в кадрі. І по цій самій галереї ви також зможете побродити, не покидаючи стін свого будинку.

Музей знаходиться в Лондоні на Трафальгарській площі і в ньому зібрано понад 2000 зразків західноєвропейського живопису XIII - початку XX століття. Серед найцінніших експонатів - картини Тиціана, Рубенса, Лорен, Тернера і багатьох інших. Також естетичне задоволення глядачі можуть отримати від споглядання самої будівлі музею, побудованого 19 століття.

Де дивитися:  nationalgallery.org.uk
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Як зробити антисептик для рук в домашніх умовах: рецепт від ВООЗ

Театр-музей Далі, Фігерасі

Незвичайний, яскравий, воістину сюрреалістичний музей Сальвадора Далі, до створення якого доклав руку сам геній, знаходиться в Фігерасі, в Каталонії. Його, звичайно, краще дивитися в живу, оскільки в будинках музею повнісінько заплутаних лабіринтів, мальовничих терас і різноманітних сцен. Однак в умовах карантину можна здійснити перше знайомство з цим шедевром, щоб в майбутньому обов'язково поглибити знання, побачивши його на власні очі. 

Де дивитися:  salvador-dali.org

Ермітаж, Санкт-Петербург 

Ермітаж називають Лувром Західної Європи. Це другий за величиною художній музей в світі, який знаходиться в Санкт-Петербурзі.

Головний музейний комплекс включає в себе шість пов'язаних між собою будівель - Зимовий палац, Запасний будинок Зимового палацу, Малий Ермітаж, Великий (Старий) Ермітаж, Новий Ермітаж і Ермітажний театр. У них відкриті для відвідування 365 залів, проте в онлайн версії їх, на жаль, менше. У колекції музею - шедеври світового мистецтва, і його також можна відвідати онлайн. Ресурс дозволяє детально розглянути картини і скульптури, а також побродити по неймовірно красивим і величним приміщень музею.

Де дивитися:  streetvi.ru

Національний музей природної історії у Вашингтоні

Неймовірно величний і видовищний музей, в експозиції якого понад 126 млн зразків рослин, тварин, копалин, мінералів, порід, метеоритів, а також археологічних і культурних артефактів. Серед родзинок - зал динозаврів, всесвітньо відомий алмаз Хоупа, а також безліч інших цікавинок, до яких можна віднести і сама будівля музею.

Де дивитися:  mnh.si.edu

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Олімпійські ігри перенесли через пандемію COVID-19

Колекція Фріка, Нью-Йорк

Колекція Фріка - це музей, створений на основі приватної колекції мецената. Серед його "діамантів" - полотна Вермеєра, Гойї, Ван Дейка, Тіціана, Ель Греко і багатьох інших західноєвропейських художників. Також цінителі відзначають особливу атмосферу, яка панує в колекції Фріка - цікаво, чи зможемо ми відчути її онлайн.

Де дивитися:  frick.org
 

Національна галерея мистецтва у Вашингтоні

Ще одне шедевральний зібрання творів мистецтва - це галереї у Вашингтоні. Тут зібрані картини, скульптури і предмети інтер'єру американських і європейських майстрів. У західному будівлі музею представлені шедеври від середньовіччя до 19 ст., А в східному - твори сучасного мистецтва: Пікассо, Матісса, Уорхола.

Де дивитися:  nga.gov

Музей мадам Тюссо, Лондон 

Також онлайн можна відвідати знаменитий музей воскових фігур мадам Тюссо в Лондоні. У ньому зібрані "двійники" відомих людей - перші експонати були створені самою мадам Тюссо більше 200 років тому. Зараз музей включає 15 філій в різних містах світу.

Де дивитися:  sphericalimages.com

Білий дім, Вашингтон 

І ще одна екскурсія, яка захопить не тільки любителів творів мистецтва, а набагато більш широку аудиторію. Онлайн також можна відвідати Білий дім і пройти по кімнатах музею, а також відвідати баскетбольний майданчик, тенісний корт, галявину для гольфу, басейн, кінотеатр, бігову доріжку і зал для боулінгу. 

Де дивитися:  whitehousemuseum.org

Музей Галілео, Флоренція 

Унікальний музей Галілео Галілея знаходиться в палаці 12 століття у Флоренції, Італія. У ньому можна не тільки побачити предмети, які асоціюються з легендарним вченим, але побачити, як народжувалися і втілювалися в життя його наукові відкриття. Музей неймовірно атмосферний і дещо нагадує захоплюючу комп'ютерну гру. 

Де дивитися:  catalogue.museogalileo.it

Метрополітен-музей, Нью-Йорк

Один з найбільших музеїв світу надає онлайн доступ до своєї унікальної колекції з більш ніж 200 тис. Експонатів. Тут можна побачити картини Ван Гога, Джексона Поллока і Пабло Пікассо.

Подивитися можна тут.

Музей Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк

Найстаріший і один з найбільш відвідуваних музеїв сучасного мистецтва у світі -  Музей Соломона Гуггенхайма - саме той об'єкт, який потрібно гарненько розглянути і досконально вивчити. І в цьому нам допоможуть онлайн сервіси, що надають доступ до цього неймовірно загадкового і наповненого цікавими творами будівлі. По суті, сам музей - це і є головний твір сучасного мистецтва, тому рекомендуємо крім перегляду колекції, знайти відео, що дають більш повне уявлення про цей унікальний будівлі.

Collection Online включає 1700 робіт більш ніж 625 сучасних художників.

Подивитися можна тут.
 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!