Військові мають можливість оскаржити висновки ВЛК: названо два способи

Військовим має бути надане право оскаржити висновки військово-лікарських комісій, якщо ці рішення не відповідають їх реальному стану здоров'я. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Існують два варіанти оскарження: досудовий процес і судовий процес, зазначається в повідомленні.

У Міністерстві охорони здоров'я наголошують, що часто позитивний результат можливий на етапі досудового процесу, тому варто почати з нього. Для цього потрібно:

  • Написати заяву або скаргу, в якій висловити незгоду з висновками ВЛК і прохання переглянути рішення вищою ВЛК;
  • Додати до заяви або скарги всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
  • Заяву, медичні документи і копію рішення ВЛК можна особисто передати до вищої ВЛК або надіслати цінним листом з повідомленням про вручення і описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

Суд також може допомогти військовослужбовцям

Після розгляду скарги військово-лікарською комісією, вони можуть переглянути скаргову постанову або надіслати на повторний медичний огляд. Потім позивачеві видається новий висновок щодо його стану здоров'я, який береться до уваги.

У випадках, коли виникає спір або складна ситуація, окремі рішення залишаються за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК). Якщо досудовий процес не призводить до позитивного результату, військовослужбовець може звернутися до суду.

Варто зауважити, що суд не може скасувати рішення ВЛК на підставі медичних показників, оскільки це не входить до його компетенції. Але суд може скасувати рішення ВЛК, якщо встановлюється порушення процедури проведення військово-лікарської комісії, повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

Нагадаємо, що представник командування Медичних сил ЗСУ підполковник Дмитро Мірошниченко пояснив, де особи з хронічними захворюваннями можуть служити. Він зазначив, що люди з певними хворобами раніше служили у підрозділах забезпечення та навчальних центрах. Деякі з них не можуть брати участь в бойових діях через свої діагнози, але вони можуть виконувати обов'язки на військовій службі в тилу без жодних обмежень.